Де в США найкраще жити?

Американці назвали найкращі міста для життя молоді та пенсіонерів. І це не Вашингтон, не Нью-Йорк та не Чикаго.

Боулдер, Денвер та Остін обігнали за рівнем життя такі відомі американські міста, як Маямі, Лос-Анджелес, Вашингтон, Нью-Йорк та Сан-Франциско.

Рейтинг найкращих мегаполісів було складено на основі опитування американців. Всього оцінювалися 150 найбільш густонаселених міст США за доступністю житла, якістю життя, ринком праці, доцільністю проживання та рейтингом чистої міграції.

Список найкращих міст опубліковано виданням US. News & World Report. Розглядався період із 2000 по 2021 роки.

Боулдер, штат Колорадо

Лідер рейтингу. У 2019 році місто посідало 7 місце у списку найбезпечніших місць для життя в Америці, за версією цього видання. Населення Боулдера складає 321 тис. осіб. Середня зарплата за рік – $64 690, а рівень безробіття – 2,4%. За оренду житла у середньому платять $1411 на місяць.

У місті живуть переважно високоосвічені люди, середній вік яких 36 років. Третина жителів має ступінь бакалавра чи магістра, а 39% – науковий ступінь. Дорога з дому на роботу займає не більше 20 хвилини.

Денвер, Колорадо

Друге місто в рейтингу з Колорадо. Тут проживає близько 2,85 млн осіб. Жителі, в середньому, отримують зарплату у розмірі $59440, а рівень безробіття у місті дорівнює 2,7%. Щоб купити будинок, доведеться витратити близько $401542, за оренду житла треба буде віддати $1292. З дому на роботу в Денвер можна дістатися за 28 хвилин.

Найбільше у місті молодих людей, чверть з яких молодша за 20 років. Середній вік мешканців Денвера – 36 років. Мегаполіс населяють переселенці з інших штатів, переважно сімейні. Статеве співвідношення – 50/50.

Остін, штат Техас

Минулого року цей мегаполіс посідав перше місце рейтингу. За рік погіршилася якість життя, рейтинг чистої міграції та доцільність проживання. Сьогодні Остін населяє 2,058 млн осіб. Рівень безробіття у місті дорівнює 2,7%. Середня зарплата за рік становить $53810. Щоб купити будинок у цьому місті, доведеться витратити близько $313308, а винаєм житла щомісяця коштуватиме $1217. До роботи, в середньому, можна дістатися за 27 хвилин.

Остін вважається одним з найбільш динамічних міст США. Вартість будинку тут набагато вища, ніж у всій країні, але при цьому з мешканців не стягується податок на прибуток. У місті живуть сімейні пари, студенти та пенсіонери. Середній вік мешканців міста – 34 роки.


Три найкращі міста в США для пенсіонерів

За версією журналу US. News & World Report зі 150 найбільших за чисельністю міст США найкращими для проживання пенсіонерів виявилися три міста зі штату Флорида.

Сарасота, Форт-Майєрс і Порт-Сент-Люсі найприязніші для проживання осіб, які вже на пенсії.

Сарасота, Флорида

Лідерство цього міста пов’язане з високим рейтингом на ринку праці та загальною привабливістю. Сарасота також входить до найкращих 25 місць для життя в США і займає 4 місце в списку американських міст, що найбільш швидко розвиваються. Населення становить 785 997 осіб, середній вік 52 роки. Проте, більшість мешканців міста старше 65 років.

Тут пенсіонери знайдуть безліч занять до душі – від пасивного шопінгу до активних спортивних заходів. У районі Сарасоти достатньо паркових зон та природних заповідників. Крім того, тут зосереджено велику кількість художніх галерей та інших об’єктів культури. У цьому населеному пункті є бари, клуби, ресторани, пивоварні, де більшість з відвідувачів – люди пенсійного віку.

Форт-Майєрс, Флорида

Місто знаходиться на 58-му місці у списку найкращих міст для життя у США, та найбільше підходить для проживання осіб середнього віку і пенсіонерів. Понад чверть населення Форт-Майєрса – це мешканці старше 65 років. Середній вік місцевого населення становить не менше 48 років.

Попри те, що тут зростають ціни на житло та проїзд у громадському транспорті, продукти в цьому місті доступні, ціни невеликі та інші повсякденні витрати не значні.

Порт-Сент-Люсі, штат Флорида

Місто опинилося у трійці лідерів через сприятливі умови на ринку праці та високий рівень охорони здоров’я. Населення становить 463172 особи. Порівняно недороге житло, безліч медичних закладів з високим рівнем сервісу та вільний доступ до водних шляхів зробили місто популярним серед пенсіонерів.

Порт-Сент-Люсі відрізняється низьким рівнем злочинності. Середній вік мешканців міста – 47 років. Сімейних пар тут стільки ж, скільки й одинаків.Світлина: Shutterstock/Fotodom

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Де в США найкраще жити?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *