Последние новости
Демократи обійшли республіканців під час виборів до Сенату США

Результат битви за верхню палату вирішувала перемога у Неваді та Джорджії.

Контроль за Сенатом США за підсумками виборів отримали демократи. Результат битви за верхню палату вирішувала перемога у Неваді та Джорджії. У Неваді виграла представник демпартії Кетрін Кортес-Масто: отримала 48,7% голосів проти 48,2% голосів у республіканця Адама Лаксальта. І тепер її партія отримує 50 місць у Сенаті проти 49 республіканців«, — повідомляє телеканал CNN.

Перемогою в Неваді демократи гарантують контроль над Сенатом, незалежно від результатів виборів 6 грудня в Джорджії. Навіть якщо у Джорджії переможе кандидат від Республіканської партії, демократи все одно збережуть контроль над Сенатом, оскільки за рівності місць у верхній палаті вирішальним голосом стає голос віцепрезидента — цю посаду обіймає демократ Камала Харріс.

Ситуація щодо Палати представників, де республіканці, як багато хто очікував, отримають більшість, все ще залишається невизначеною. Поки не закінчено підрахунок у ключових округах деяких штатів, включаючи Каліфорнію, Аризону та Орегон, при цьому більшість бюлетенів йде поштою, за допомогою якої охочіше голосує демократичний виборець.

Президент США Джо Байден висловив задоволення підсумками виборів, заявивши: «Ми знову отримали більшість. Я задоволений і з нетерпінням чекаю на наступні пару років».

Лідер демократичної більшості у верхній палаті Конгресу Чак Шумер заявив, що громадяни США «відкинули виступаючих проти демократії та екстремістськи налаштованих республіканців», на чолі з лідером Дональдом Трампом.


«Перемога партії Джо Байдена в Сенаті є особливо примітною, якщо враховувати його низький рейтинг схвалення і поточний рівень інфляції в США — найвищий за останні 40 років», — зазначає кореспондент Бі-Бі-Сі Девід Вілліс.

Він вважає, що очікувана перевага республіканців у нижній палаті парламенту принесе Джо Байдену чимало проблем, проте на його користь зіграють масштабні внутрішні розбіжності всередині Республіканської партії. Враховуючи, що проміжні вибори в Америці традиційно сприяють партії опозиції, це найкращий подібний результат за 20 років – відколи Республіканська партія Джорджа Буша-молодшого досягла успіхів в обох палатах Конгресу у 2002 році», — робить висновок журналіст.Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *