Держсекретар США Ентоні Блінкен відвідає країни Східної Європи

Головний американський дипломат побуває в Молдові та на засіданні міністрів закордонних справ НАТО в Чехії. На тлі триваючої російської агресії проти України Сполучені Штати висловлюють стурбованість можливим втручанням Кремля в справи інших держав регіону.

Як повідомляє Держдепартамент США, у середу Ентоні Блінкен прибуде до молдовської столиці Кишинева. А вже 1-2 червня він візьме участь у зустрічі керівників зовнішньополітичних відомств країн-членів НАТО у Празі.

Ця нарада стане останнім великим дипломатичним заходом Альянсу перед липневим самітом лідерів у Вашингтоні, присвяченому до 80-річчя НАТО. Очікується, що питання протидії російській агресії в Україні та її можливі наслідки для безпеки Європи стануть ключовими темами обговорення.

Поїздка Блінкена до Молдови та Чехії відбудеться менш ніж через два тижні після його несподіваного візиту до Києва. Тоді держсекретар запевнив керівництво України в подальшій потужній підтримці з боку США перед обличчям посилення російських обстрілів на півночі країни.

Вашингтон стурбований ознаками можливих нових провокаційних дій Москви щодо Молдови та Грузії. Зокрема, спроб чинити тиск на ці країни, які прагнуть інтегруватися до Європейського Союзу та відділитися від московської орбіти.

Під час зустрічі в Кишиневі з президенткою Молдови Майєю Санду Ентоні Блінкен має намір підтвердити підтримку США на шляху цієї держави до вступу в ЄС. За словами високопосадовця Держдепу Джеймса О’Браєна, буде оголошено про «потужний» пакет допомоги Молдові, на території якої в Придністров’ї перебуває 1500 російських військових.

«Наразі ми не бачимо прямої воєнної загрози, але операції Росії з дестабілізації ситуації тривають, і це є приводом для занепокоєння», — наголосив О’Браєн, утримавшись від деталей щодо змісту пакета підтримки.

Молдова неодноразово звинувачувала Росію у веденні «гібридної війни» — втручанні у вибори, масштабних кампаніях дезінформації та спробах повалити проєвропейський уряд. Ці побоювання посилилися після того, як у лютому придністровські сепаратисти звернулися до Москви з проханням про «захист» через нібито зростаючий тиск з боку Кишинева.

У Празі Ентоні Блінкен обговорить з чеським колегою Яном Ліпавським та іншими союзниками по НАТО питання подальшої військової допомоги Україні. Зокрема, ініціативу Чехії з постачання Києву додаткових боєприпасів.

Крім того, міністри закордонних справ країн Альянсу планують розглянути останні події в Грузії, яка, як і Україна, прагне приєднатися до НАТО. Йдеться про суперечливий законопроєкт, який, на думку багатьох, був прийнятий під тиском Москви для гальмування євроатлантичної інтеграції Тбілісі. Згідно з ним, ЗМІ та неурядові організації, що отримують більше ніж 20% фінансування з-за кордону, мають реєструватися як «іноземні агенти».

Раніше Вашингтон оголосив про запровадження санкцій проти низки грузинських чиновників, відповідальних за «підрив демократії та цивільних свобод» у цій країні.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Блінкен приїхав до Києва з несподіваними рок-гастролями

Блінкен на Близькому Сході: пошук шляхів до стабільності в регіоні

Візит Блінкена до Китаю: партнерство чи суперництво?

Блінкен і Кулеба обговорили ситуацію на фронті та європейську інтеграцію України

Світлини з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *