Дипломатія на Близькому Сході: Ентоні Блінкен шукає шляхи до миру в Газі

У понеділок державний секретар США Ентоні Блінкен розпочав свій восьмий візит на Близький Схід з часу трагічних подій 7 жовтня, коли бойовики ХАМАС атакували Ізраїль. Головна мета цієї дипломатичної місії — досягти припинення вогню в секторі Газа та запобігти поширенню конфлікту на сусідній Ліван.

Перша зупинка Блінкена — Каїр, де він зустрівся з президентом Єгипту Абделем Фаттахом ас-Сісі. Єгипет, разом з Катаром, виступає ключовим посередником у переговорах між Ізраїлем та ХАМАС. Цього ж дня очільник американської дипломатії прибуде до Ізраїлю для зустрічей з прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньягу та міністром оборони Йоавом Ґаллантом.

Блінкен також планує зустрітися з Бені Ґанцем, який нещодавно оголосив про вихід своєї центристської партії з коаліційного уряду. Цей крок може ускладнити позицію Нетаньягу, посиливши вплив прихильників жорсткої лінії в ізраїльській політиці.

Нагадаємо, 31 травня президент США Джо Байден оприлюднив триетапний план припинення вогню, запропонований Ізраїлем. Він передбачає повне припинення бойових дій, звільнення ізраїльських заручників і палестинських в’язнів, а також заходи з відновлення Гази.

За словами речника Державного департаменту Метью Міллера, під час візиту Блінкен наголосить на необхідності досягнення угоди, яка забезпечить звільнення всіх заручників і запобігатиме подальшій ескалації. Також він підкреслить важливість прийняття ХАМАС пропозиції Вашингтону.

Цього тижня Блінкен також відвідає Йорданію та Катар. Ці візити свідчать про активізацію американської дипломатії у пошуку мирного вирішення конфлікту, який уже забрав тисячі життів і поставив регіон на межу гуманітарної катастрофи.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Держсекретар США Ентоні Блінкен відвідає країни Східної Європи

Блінкен на Близькому Сході: пошук шляхів до стабільності в регіоні

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *