До обох палат Конгресу США внесено законопроєкт про заборону TikTok на території країни

Законодавці вважають цю соцмережу — загрозою національній безпеці США. Загалом США внесуть до чорного списку понад 30 китайських компаній. Ці події знаменують собою чергову ескалацію американо-китайської технологічної війни.

У вівторок сенатор-республіканець Марко Рубіо представив законопроєкт, підтриманий законодавцями від обох партій про заборону китайської соціальної мережі TikTok на електронних носіях американських користувачів. Причина — побоювання, що програма TikTok може використовуватися для стеження за американцями, збирання їх особистих даних та поширення дезінформації.

Новий законопроєкт спрямований на заборону додатків будь-яких соціальних мереж, підконтрольних Китаю та Росії, або які знаходяться під їхнім впливом. У Палаті представників аналогічний законопроєкт внесено конгресменом-республіканцем Майком Галлахером та демократом Раджею Крішнамурті.

У пресрелізі, випущеному сенатором Рубіо, йдеться, що «згідно із законодавством КНР, китайська материнська компанія TikTok, ByteDance, має надавати всі дані додатку TikTok Комуністичної партії Китаю. Усі — від директора ФБР до керівників Федеральної комісії зі зв’язку та експертів з кібербезпеки — вважають, що TikTok може використовуватися для стеження за американцями».

Рубіо також заявив, що «американський уряд поки що не зробив жодного з необхідних кроків для захисту американських користувачів від загрози TikTok». Рубіо вважає, що «не йдеться про креативні відеоролики, а про додаток, який щодня збирає дані про десятки мільйонів американських дітей та дорослих». «Ми знаємо, що TikTok використовується для маніпулювання новинами та впливу на вибори. І це відповідь Китаю. Не можна більше витрачати час на безглузді переговори з кампанією (ByteDance), маріонеткою китайської компартії. Настав час назавжди заборонити контрольований Пекіном TikTok», — йдеться у заяві сенатора Рубіо.

Конгресмен Майк Галлахер, представляючи законопроєкт, заявив, що «TikTok — це цифровий фентаніл, який викликає залежність в американців, масово збирає їхні дані, і піддає цензурі новини. ТікТок – це найпотужніша медіакомпанія, що належить ByteDance, яка зрештою підпорядковується комуністичному Китаю — головному супротивнику Америки». На думку конгресмена Галлахера, «дозволити додатку TikTok продовжувати працювати в США — це те саме, що було б, якщо під час Холодної війни США дозволили б СРСР скупити газети New York Times і Washington Post, а також великі теле- та радіомережі.

У листопаді на слуханнях у Конгресі США директор ФБР Кріс Рей розповів про небезпеки TikTok і наголосив на ризики того, що Пекін може використовувати вплив TikTok на американських користувачів, або для отримання контролю над їх електронними пристроями. Деякі штати США вже раніше заборонили своїм службовцям використовувати комп’ютери та телефони з TikTok.

Загалом США внесуть до чорного списку понад 30 китайських компаній


Міністерство торгівлі США внесе Yangtze Memory Technologies (YMTC) та десятки інших китайських компаній у торговий чорний список вже цього тижня. Про це виданню Financial Times повідомили три джерела, знайомі із ситуацією.

Після цього китайські компанії не зможуть купувати компоненти із США без спеціальної експортної ліцензії. Так американський уряд бореться із технологічними підприємствами КНР, які загрожують безпеці США. Два місяці тому США ввели жорсткий експортний контроль, через який Китаю стало складніше купувати та виробляти передові компоненти. Вашингтон також вніс понад 30 китайських компаній, включаючи YMTC, до так званого «неперевіреного списку». США не змогли перевірити кінцевих користувачів, щоб переконатися, що американські технології не перенаправляються для несанкціонованого використання.

13 грудня КНР оскаржила заборону на постачання обладнання до Світової організації торгівлі (СОТ). Китайські чиновники стверджують, що дії американської влади порушують правила чесної конкуренції та руйнують світові ланцюжки поставок.

За інформацією Financial Time, YMTC порушила експортний контроль США, поставивши китайського виробника телекомунікаційного обладнання Huawei чіпи пам’яті Nand для смартфонів. Американські законодавці наполягали, щоб адміністрація президента включила компанію до торгового чорного списку. Вони також попередили Apple, що зіткнеться з жорсткою перевіркою, якщо продовжить купувати чіпи YMTC. Крім того, Вашингтон стурбований, що компанія продаватиме чіпи пам’яті нижче за собівартість і чинитиме тиск на американських конкурентів і компанії в країнах-союзниках.

У жовтні FT писав, що YMTC кілька місяців накопичувала іноземне обладнання для виробництва мікросхем, очікуючи, що адміністрація Джо Байдена готується до дій, які зашкодять компанії. Ці події знаменують собою чергову ескалацію американо-китайської технологічної війни. Вашингтон намагається завадити Китаю розробляти технології військового призначення: штучний інтелект, ядерну та гіперзвукову зброю. Китай нарощує власні технологічні можливості, оскільки зазнає зростання тиску з боку США та їх союзників.

У листопаді Байден та голова КНР Сі Цзіньпін зустрічалися на саміті G20 на Балі. Китай заявив, що намагається запобігти подальшому погіршенню відносин із США, адміністрація Байдена підкреслила, що не завдаватиме ударів по національній безпеці. У серпні Байден доручив виділити $52,7 млрд у вигляді грантів для виробництва та досліджень у сфері напівпровідникової промисловості в США, а також надати $24 млрд податкових пільг для заводів. Крім цього, Вашингтон веде переговори з Токіо та Амстердамом про тристоронню угоду, яка заборонить японським та голландським компаніям з виробництва мікросхем продавати сучасне обладнання до Китаю.

Китай, своєю чергою, планує інвестувати 1 трлн юанів (143 млрд доларів) у виробництво чіпів та дослідження нанотехнологій. Влада КНР розробляє найбільший за п’ять років пакет фіскальної підтримки напівпровідникової промисловості. Більшість фінансової допомоги піде на субсидування закупівель вітчизняного обладнання китайськими заводами з виробництва чіпів. Імовірно, такі компанії матимуть право на 20-відсоткову субсидію вартості покупок.



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “До обох палат Конгресу США внесено законопроєкт про заборону TikTok на території країни

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *