До України вперше імпортували дизель зі США 

На початку лютого в Україну надійшла перша партія дизпального американського виробництва – це перший випадок імпорту нафтопродуктів зі США.

На початку лютого в Україну надійшла партія дизельного пального виробництва американської Marathon Petroleum Company.

Це перший в історії українського ринку випадок імпорту нафтопродуктів зі США, — інформує enkorr.

Дизель імпортувала компанія Укрпалетсистем (UPG).

«Танкер дедвейтом 100 000 т прийнято у порту Гамбурга, звідки ми забираємо продукт меншими танкерами по 30 000 т і веземо на наш термінал у Польщі. Ця перша партія вже почала надходити в Україну», – розповіли в UPG.

Комерційні деталі угоди не розкриваються, але у компанії додали, що досвід перших постачань вказує на перспективність продовження цієї роботи.

«Зараз у Європі дуже гарна кон’юнктура, великі запаси, є тенденція до зниження цін. Але ми намагатимемось збільшувати постачання саме американського продукту через логістичні зручності роботи з цими партіями й вигідне ціноутворення», – заявили в компанії.

Американський дизель уже надійшов на заправні станції UPG. Видання нагадує, що мережа заправних станцій UPG налічує 81 АЗС, а наприкінці 2022 року «Укрпалетсистем» заявила про придбання активів польської компанії Baltchem SA Zakłady Chemicze, яка володіє двома морськими терміналами в Польщі для перевалки та зберігання нафтопродуктів.

«На моїй пам’яті це перший в історії випадок надходження до нас американських нафтопродуктів. Це дуже символічна подія, адже вона показує, як трансформується ринок України і Європи внаслідок антиросійських санкцій. Це краща ілюстрація руйнації міфів про нереальність життя без російських нафтопродуктів», – зазначив Сергій Куюн, директор Консалтингової групи «А-95».

Деталі

Наприкінці березня Росія почала завдавати авіаційних ударів по базах паливно-мастильних матеріалів. Було знищено або пошкоджено нафтобази на Львівщині, на Волині, Рівненщині, Полтавщині, Дніпропетровщині та Одещині. Також внаслідок російських авіаобстрілів було знищено інфраструктуру Кременчуцького НПЗ, який забезпечував понад третину всього українського ринку пального.

За даними Мінекономіки, на кінець минулого року 95% імпортованого бензину та понад 70% дизельного пального Україна отримувала з країн ЄС. Лідерами постачання були Румунія, Литва, Словаччина, Греція, Болгарія та Польща.

Дефіцит пального на АЗС в Україні виник наприкінці квітня і протримався ще деякий час, поки Україна не налагодила імпорт.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *