Долар може втратити статус світової резервної валюти

Аналітики роблять невтішні прогнози через зростання зовнішнього боргу США.

Позиції долара США у світі можуть похитнутись, — повідомляє Insider із посиланням на аналітичні дані американського фінансового конгломерату Goldman Sachs.

Аналітики порівняли нинішню ситуацію з доларом з обставинами втрати британським фунтом статусу світової резервної валюти у першій половині 20 століття. Економіст Крістіна Тессарі, заявила, що долар стикається з низкою проблем, подібних до тих, з якими зіткнувся британський фунт до моменту свого падіння. Колись фунт був світовою резервною валютою, але в середині 20-го століття його витіснив долар.

На сьогодні долар домінує у глобальних платежах, проте частка США у світовій торгівлі є відносно невеликою. Штати – великий імпортер, їхній зовнішній борг зростає.

«Якщо дозволити боргу емітента резервної валюти зростати стосовно ВВП, то у загальному підсумку інші країни можуть не захотіти далі володіти валютою США. Це може сприяти зміні світової резервної валюти», — вважають аналітики.

Такий прогноз зробила заступник директора Міжнародного валютного фонду, американський економіст Гіта Гопінат. На її думку, антиросійські санкції можуть призвести до фрагментації світової фінансової системи. Зростання використання інших валют у торгівлі може змусити центральні банки диверсифікувати валютні резерви, знижуючи частку долара.

Гіта Гопінат, заявила Financial Times, що санкції Заходу проти Росії можуть створити більш фрагментовану глобальну систему, яка може зашкодити долару. Вона також сказала, що збільшення використання інших валют у світовій торгівлі змусить національні центральні банки диверсифікувати свої іноземні резерви, які вони мають, коштом долара.

“Рішення США та їх союзників заморозити центральний банк Росії з більшої частини його валютних резервів викликало занепокоєння, що країни можуть почати відходити від використання долара через побоювання щодо втрати економічної гегемонії США у світі”, — стверджує заступник директора Міжнародного валютного фонду.

Разом з тим, багато світових аналітиків вважають, що в найближчому майбутньому долар не втратить статусу світової резервної валюти, оскільки йому просто немає життєздатної альтернативи.Світлина: ілюстративне фото з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *