Последние новости
Друга за величиною криптовалютна біржа у світі оголосила про банкрутство

Криптовалютна біржа FTX ініціювала банкрутство у суді в американському штаті Делавер. Біржа займала 5 місце за обігом коштів у світі та обслуговувала понад 1,2 мільйона клієнтів. Зобов’язання компанії можуть досягати 50 мільярдів доларів.

Про це пише в Твіттері керівництво FTX.

Крах стався після публікації розслідування про бізнес власника біржі Сема Банкмана-Фріда. У тексті стверджувалося, що активи другого великого бізнесу мільярдера переважно складаються з криптовалюти, випущеної його ж біржею. Стаття спровокувала втечу клієнтів та кризу ліквідності.

Сем Банкман-Фрід залишив посаду після невдалої спроби врятувати свою криптоімперію. Найбільша у світі біржа криптовалют Binance відмовилася від покупки FTX, перевіривши її баланс і виявивши багатомільярдні дірки.

У заяві компанії, опублікованій у Twitter, йдеться, що FTX та її дочірній фонд криптовалютної торгівлі Alameda Research, а також близько 130 інших компаній розпочали процедуру добровільного банкрутства відповідно до американського кодексу про банкрутство.Генеральний директор компанії Сем Бенкман-Фрід пішов у відставку, — сказано у повідомленні. Лише 2 місяці тому журнал Forbes оцінював статки 30-річного керівника криптовалютного бізнесу приблизно в 17 млрд доларів.

Криптовалютна біржа заявила про намір розпочати впорядкований процес перевірки та монетизації активів «на благо всіх зацікавлених сторін у всьому світі». Цього тижня її клієнти поспішали зняти кошти, оскільки ходили чутки про те, що FTX та інші фірми, які очолює Бенкман-Фрід, перебувають у хиткому фінансовому становищі.

Бенкман-Фрід намагався врятувати FTX, сподіваючись, що його купить Binance – найбільша криптовалютна біржа та головний конкурент. Binance відмовився від угоди, після чого FTX – платформі для купівлі та продажу цифрових токенів – довелося шукати мільярди доларів, щоб користувачі змогли отримати доступ до своїх грошей.

Своє рішення Binance пояснила виявленими помилками в управлінні коштами клієнтів, а також повідомленнями про розслідування американських регуляторів щодо FTX.

«Мені дуже шкода, що так усе вийшло. Сподіваюся, ми ще знайдемо спосіб видертися», — написав Бенкман-Фрід у Twitter.

Криптовалютна торгова платформа, яка опинилася під посиленим контролем з боку регуляторів, щосили намагається запобігти краху», — пише агентство «Рейтер». Джон Джей Рей III призначений новим керівником компанії після відставки Бенкмана-Фріда. За даними «Рейтер», FTX намагалася залучити близько 9,4 млрд доларів від інвесторів та конкурентів. Бенкман-Фрід говорив, що біржі потрібно до $8 млрд у зв’язку з масовим виведенням клієнтами своїх коштів.

За законами США, біржа продовжить працювати, поки компанія FTX намагатиметься знайти гроші та реструктурувати свої борги під наглядом суду.

У п’ятницю колишній директор одного з департаментів FTX Зейн Такетт заявив у Twitter, що платформа заборгувала своїм кредиторам близько 8 млрд доларів. У заяві компанії про банкрутство цієї цифри немає, свої активи компанія оцінює в 10-50 млрд доларів, а кількість кредиторів – у понад 100 тис. Йдеться, ймовірно, про користувачів, які не встигли вивести кошти з платформи.

Крім FTX процес банкрутства торкнеться іншої заснованої Бенкманом-Фрідом компанії, Alameda Research, і ще близько 130 їх дочірніх компаній.

Бенкмен-Фрід, як публічний гравець на крипторинку, часто говорив від імені інвесторів з американськими регуляторами. Він активно спонсорував партію демократів перед останніми виборами у США та проводив по всій країні масовані рекламні кампанії криптовалюти з такими знаменитостями, як Жизель Бундхен та Том Бреді. Проблеми його компаній торкнулися всього ринку криптовалют. Біткоїн цього тижня втратив 20% вартості, що посилило тиск на решту компаній, від яких вимагають доказів їхньої фінансової стабільності. Ще одна криптовалютна компанія, BlockFi, у четвер закрила для клієнтів виведення коштів через ситуацію на ринку.

«Банкрутство FTX це погано для всіх. Не дивіться на це як нашу перемогу. Впевненість користувачів дуже постраждала», — написав у Twitter глава Binance, основного конкурента FTX.

Регулятори давно говорять про пов’язані з криптовалютним ринком ризики та можливості того, що вони позначаться на фінансовій системі в цілому – багато «традиційних» управителів капіталом компанії в останні роки придбали криптоактиви.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

3 thoughts on “Друга за величиною криптовалютна біржа у світі оголосила про банкрутство

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *