Джо Байден і Дональд Трамп узгодили дати теледебатів

Чинний президент США Джо Байден та його опонент від Республіканської партії Дональд Трамп домовились про проведення двох теледебатів у рамках передвиборчої кампанії. Перші дебати відбудуться 27 червня на телеканалі CNN, другі — 10 вересня на ABC.

«Як ви й казали: будь-де, будь-коли та де завгодно», — написав Байден в соцмережах, погоджуючись на зустріч віч-на-віч із Трампом. Останній, зі свого боку, назвав Байдена «найгіршим учасником дебатів», з яким він коли-небудь стикався, але висловив готовність «обговорювати продажного Джо» в обидві запропоновані дати.

Телекомпанія CNN повідомила, що перші дебати пройдуть в Атланті без присутності глядачів у студії, ведучими стануть Джейк Теппер і Дана Баш. Нагадаємо, що Джорджія залишається одним із ключових штатів, за який триває боротьба кандидатів після виборів 2020 року.

Байден і Трамп також прийняли запрошення від ABC, яка проведе другі дебати 10 вересня. Окремі дебати віцепрезидентів можуть відбутися в липні після з’їзду Республіканської партії.

Проте між сторонами ще залишаються розбіжності щодо умов організації дебатів. Байден наполягає на суворих правилах, аби мінімізувати перебивання опонента. Натомість Трамп закликає провести більше двох зустрічей на якомога більших майданчиках для підвищення інтересу аудиторії.

Дебати в прямому ефірі перед мільйонами американців несуть ризики для обох кандидатів на тлі низької на цей час уваги виборців. Команда Байдена сподівається, що дебати можуть нашкодити Трампу, оголивши його вразливі позиції з низки гострих питань, зокрема абортів. Натомість штаб Трампа розраховує, що можливі обмовки 81-річного Байдена посилять сумніви виборців щодо його віку. На момент перших дебатів Трампу виповниться 78 років.

«Обидва кандидати через свій вік опиняться під пильним наглядом глядачів», — зазначив професор Алан Шредер, автор книги про президентські дебати. На його думку, дебати — один із небагатьох моментів, коли кандидати не повністю контролюють ситуацію.

Перші дебати відбудуться після саміту G7 в Італії 15 червня та судового процесу над Трампом у Нью-Йорку.

За інформацією видання Voice of America

Читати також:

Трамп оголосив готовність дебатувати з Байденом «хоч зараз»

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *