Джо Байден назвав Путіна «божевільним сучим сином»

Виступаючи на передвиборчому мітингу у Сан-Франциско, президент США Джо Байден вкотре вдався до різкої риторики на адресу російського лідера Володимира Путіна. Він назвав Путіна «божевільним сучим сином» у контексті загроз для світу.

«У нас є такі божевільні сучі сини, як Путін та інші, і нам потрібно завжди турбуватися про ризик ядерного конфлікту, але екзистенційна загроза для людства — це клімат», — сказав Байден.

Реакція Кремля не забарилася. Речник Путіна Дмітрій Пєсков різко розкритикував слова американського лідера, назвавши їх спробою «виглядати голлівудським ковбоєм». На його думку, такі вислови принижують США, а не Путіна.

Проте політологи відзначають, що гостра антипутінська риторика Байдена цілком вписується в логіку передвиборчої кампанії у США. Адже наближаються проміжні вибори до Конгресу, і Байден намагається згуртувати своїх прихильників, зображуючи Путіна ворогом номер один.

«Це політичне шоу, націлене на внутрішню аудиторію у США. Байден позиціює себе як непримиренного борця з авторитаризмом та уособленням зла в образі Путіна. Але реально такі епатажні заяви лише погіршують і без того напружені стосунки Заходу та Росії», — вважає експерт Інституту світової політики Джеймс Стоун.

І справді, за останні роки Джо Байден неодноразово дозволяв собі різкі вислови на адресу Володимира Путіна. Так, у 2021 році він називав російського лідера «вбивцею», а у 2022 заявляв, що Путін «не може залишатися при владі». Після смерті Олексія Навального Байден також звинуватив у цьому Путіна та його оточення.

Експерти кажуть, що така гостра риторика лише поглиблює прірву у відносинах між Росією та Заходом. У Кремлі її сприймають як неприпустиме приниження та частину «голлівудського шоу» Байдена, націленого на отримання внутрішньополітичних дивідендів.

В результаті страждає вирішення нагальних міжнародних проблем, зокрема війни в Україні, ядерної загрози чи енергетичної кризи. Замість пошуку компромісів ми бачимо подальшу конфронтацію та небажання йти на поступки опонентам з обох сторін. А це загрожує перерости у небезпечну глобальну дестабілізацію та хаос.

Джерело: Reuters

Читати також:

Адміністрація Байдена схиляється до постачання Україні далекобійних ракет

Байден Путіну про ядерну атаку: «Не роби! Не роби! Не роби!» (+Відео)

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *