Джо Байден переніс операцію з видалення онкологічного утворення на шкірі — Reuters

Президента США Джо Байдена успішно прооперували в одній з американських клінік. Йому видалили базальноклітинну карциному — злоякісне утворення на шкірі.

Про це передає агентство Reuters з посиланням на його лікаря Кевіна О’Коннора. З його слів стало відомо, що операцію було проведено 16 лютого.

«Зразок шкіри було відправлено на біопсію. Як і очікувалося, біопсія підтвердила, що невелике подразнення шкіри було базальноклітинною карциномою. Вся ракова тканина була успішно видалена. Подальше лікування не потрібне», — йдеться у документі.
О’Коннор пояснив, що базальноклітинна карцинома в більшості випадків не утворює вторинних вогнищ пухлинного росту, на відміну від інших різновидів раку шкіри. Однак в окремих випадках це злоякісне утворення може значно збільшуватися в розмірах, що ускладнює процес їхнього видалення хірургічним шляхом, — додав медик.

За словами лікаря американського президента, зона біопсії була ретельно вилікована і Байден продовжить спостерігатися у дерматолога.

Нагадаємо, що майже відразу після цієї операції пресслужба Білого дому оприлюднила висновок все того ж таки Кевіна О’Коннора, який заявив, що «Байден залишається здоровим та енергійним 80-річним чоловіком». Він також запевнив, що президент «цілком справно виконує всі свої обов’язки без жодних винятків і послаблень».

Нагадаємо також що 2 місяця тому у першої леді Джилл Байден також видалили онкологічні утворення (над правим оком та ще одну у неї на грудях). Кевін О’Коннор повідомив, що гістологія показала, що утворення над правим оком Джилл Байден і на її грудях є базальноклітинними карциномами.


Що за операцію провели президенту США Джо Байдену минулого року?

Президент США переніс операцію з видалення передракової аденоми. Про це повідомив лікар Білого дому Кевін О’Коннор. За його словами, кілька років тому у Байдена під час колоноскопії було виявлено дивертикульоз легкого ступеня (мішкоподібне випинання слизової та підслизової оболонок стінки кишківника, — прим. авт.). 2008 року колоноскопія виявила тубулярну аденому — доброякісне утворення на поверхні товстої кишки. Лікарі її видалили. Подальші обстеження рецидивів не виявили. Проте минулого року, напередодні 79-річчя, під час планового медогляду у Байдена знову виявили аденому.

«У висхідній частині ободової кишки було виявлено один триміліметровий доброякісний поліп. Поліп був видалений легко. Взятий на гістологічне дослідження зразок було ідентифіковано як тубулярну аденому, схожу на поліп, який у нього видаляли у 2008 році», — повідомили у Білому домі.

У ході операції Байден перебував під наркозом понад годину. На цей час відповідно до Конституції США обов’язки глави держави виконувала віцепрезидент Камала Харріс.

Тубулярна аденома – це небезпечно?
У медичному висновку О’Коннор підкреслив, що, хоча тубулярна аденома — доброякісна пухлина, що повільно зростає, вона все одно потенційно небезпечна, оскільки вважається передраковою.Він також зазначив, що у Байдена ніколи не було раку товстої кишки. Повторну колоноскопію йому рекомендовано пройти за 7-10 років.

Які ще проблеми зі здоров’ям виявили у Байдена?

З медичного висновку О’Коннора випливає, що президент почав частіше кашляти під час виступів. Йому часто доводиться прочищати горло. Цей симптом є явно присутнім і вимагає детального дослідження», — сказано в документі.

Занепокоєння американців та особливо медиків викликає хода Байдена. За словами О’Коннора, вона стала більш жорсткою та менш плавною, ніж минулого року. Вранці президент відчуває скутість у рухах, що проходить протягом дня. Після ретельного обстеження лікарі дійшли висновку, що причиною погіршення ходи могла стати травма (у президента був перелом середньої частини правої стопи), а до скутості привели проблеми з хребтом (спондильоз). Главі США було призначено фізіотерапія та комплекс вправ.

Також наголошується, що більшу частину життя Байден страждає від сезонної алергії та закладеності носа. Після кількох операцій у порожнині носа симптоми покращилися, проте президенту доводиться все ще використовувати назальні спреї, — повідомив лікар Білого дому.

До того, як Байден став президентом, йому видалили кілька немеланомних ракових утворень шкіри.

Як президент США почувається?

За словами О’Коннора, нічого не заважає Байдену виконувати обов’язки президента. Він активний, не п’є, не палить, у нього немає проблем із щитоподібною залозою, легені чисті.

«Президент Байден залишається здоровим, енергійним 80-річним чоловіком, який здатний успішно виконувати обов’язки президента, включаючи обов’язки голови виконавчої влади, глави держави та головнокомандувача», — сказано в медичному висновку Білого дому.

Нагадаємо, Джо Байден — найстарший президент США. Його інавгурація відбулася 20 січня 2021 року у віці 78 років. 20 листопада 2022 року Байдену виповнилося 80 років.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *