Джо Байден підписав перший в історії США закон про заборону суду Лінча

Президент США Джо Байден підписав закон, згідно з яким лінчування визнається федеральним злочином на ґрунті ненависті. Під час церемонії підписання відповідного документа у Білому домі глава держави назвав лінчування «терором».

Президент США Джо Байден підписав закон про визнання самосуду або лінчування федеральним злочином на ґрунті ненависті”, — передає Reuters.

Новий законопроєкт дозволяє переслідувати як самосуд будь-яку змову з метою скоєння злочину на ґрунті ненависті, який призводить до смерті або серйозних тілесних ушкоджень.

Зазначимо, що ухвалений закон названий на честь Емметта Тілла — чотирнадцятирічного афроамериканського хлопчика, убитого расистами в Міссісіпі в 1955 за помилковим звинуваченням у домаганнях. Суд Лінча, або лінчування, — це вбивство людини, підозрюваного у злочині або порушенні громадських звичаїв, без суду та слідства, зазвичай вуличним натовпом, шляхом повішення. Він особливо практикувався у США щодо темношкірих після Громадянської війни.

Лінчування було чистим терором, щоб нав’язати брехню про те, що не все належать Америці, не всі створені рівними. Терор, щоб систематично підривати цивільні права», — сказав Джо Байден, президент США.

Віцепрезидент Камала Харріс виступила співавтором «Закону Еммета Тілля про боротьбу з лінчуванням», бувши сенатором США від Каліфорнії. Вона зазначила, що закон про боротьбу з лінчуванням вносився до Конгресу США понад 200 разів.

Закон отримав ім’я Еммета Тілля — 14-річного чорношкірого хлопчика з Чикаго, який у 1955 році був по-звірячому вбитий групою білих чоловіків у Міссісіпі за те, що нібито свиснув на адресу 21-річної білої жінки, що було розцінено нею як домагання. Смерть Тілля та відмова журі від звинувачень проти двох білих чоловіків, які пізніше зізналися у його вбивстві, привернули національну увагу до звірств та насильства, з якими стикаються афроамериканці у США, та стали закликом до захисту цивільних прав.

Світлина: відкриті соціальні мережі

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *