Генеральний прокурор Аризони Кріс Мейс офіційно висунув обвинувачення проти радника й адвоката Дональда Трампа Руді Джуліані, колишнього глави апарату Білого дому Марка Медоуза та ще 16 осіб у змові з метою скасувати результати минулих президентських виборів у цьому штаті. Сам Трамп фігурує у справі як співучасник, проте до списку обвинувачених не входить.
Аризона стала вже четвертим штатом, де Трампу та його соратникам були висунуті кримінальні обвинувачення у зв’язку зі спробами скасувати підсумки виборів, які Трамп, не наводячи жодних доказів, називає сфальсифікованими.
Генпрокурор Аризони, член Демократичної партії, оголосив про офіційне висунення обвинувачень у середу, після того, як з ними погодилося Велике журі штату після річного розслідування.
«Я не дозволю підривати американську демократію — вона занадто важлива для нас. Ця махінація, якби вона вдалася, позбавила б виборців Аризони права на облік їхніх голосів, поданих за обраного ними президента. Це по суті знецінило б їхнє право обирати», — заявив генпрокурор у відеозверненні.
Джо Байден переміг в Аризоні з перевагою лише 10 457 голосів.
В офіційному обвинуваченні поіменно названо лише 11 з 18 фігурантів справи, але решта сім, включно з Марком Медоузом та колишнім мером Нью-Йорка Руді Джуліані, описані достатньо детально, щоб зрозуміти, про кого йдеться.
Прокуратура Аризони обіцяє офіційно оприлюднити імена цих сімох після того, як їм особисто буде висунуто обвинувачення.
У поданих до суду документах як співучасник змови, але не обвинувачений, фігурує також «колишній президент США», ким, імовірно, є ніхто інший як Трамп.
Серед обвинувачених, названих на ім’я, — колишня голова відділення Республіканської партії Аризони Келлі Ворд, її чоловік Майкл Ворд та двоє законодавців штату — Ентоні Керн і Джейк Гоффман.
Гоффман заявив телекомпанії CBS, що не вважає себе винним і розглядає обвинувачення як відкрите політичне переслідування.
Окрім Аризони, представники Республіканської партії офіційно обвинувачені у співучасті у спробах Трампа скасувати результати виборів у трьох інших штатах: Невада, Мічиган та Джорджія.
Суть обвинувачень
Обвинувачення підкріплені висновками очолюваного демократами комітету Конгресу, який розслідував штурм прихильниками Трампа Капітолію 6 січня 2021 року та припущені спроби Трампа скасувати результати президентських виборів.
Комітет дійшов висновку, що експрезидент і члени його команди після виборів у листопаді 2020 року та поразки Байдену намагалися умовити членів республіканської більшості в конгресах семи штатів, де переміг демократ Байден, незаконно призначити виборників-республіканців або взагалі не призначати виборників.
Республіканці Аризони послухалися й надіслали до Сенату США сфальсифіковані сертифікати.
Проти самого Трампа висунуто низку кримінальних обвинувачень у спробі сфальсифікувати президентські вибори в США та спонуканні своїх прихильників до штурму Капітолія.
Трамп відкидає всі обвинувачення й наполягає, що вони спричинені бажанням демократів організувати проти нього кампанію переслідування.
Джерело: BBC
Читати також:
Вибори в США: це Трамп винен у поганих результатах республіканців?
Осінні загальні вибори стануть повторенням протистояння між двома президентами
Байден занадто старий, але Трамп небезпечний – опитування виборців у ключових штатах
Світлина з відкритих джерел