Джуліані та прихильники Трампа офіційно обвинувачені у спробі скасувати результати виборів в Аризоні

Генеральний прокурор Аризони Кріс Мейс офіційно висунув обвинувачення проти радника й адвоката Дональда Трампа Руді Джуліані, колишнього глави апарату Білого дому Марка Медоуза та ще 16 осіб у змові з метою скасувати результати минулих президентських виборів у цьому штаті. Сам Трамп фігурує у справі як співучасник, проте до списку обвинувачених не входить.

Аризона стала вже четвертим штатом, де Трампу та його соратникам були висунуті кримінальні обвинувачення у зв’язку зі спробами скасувати підсумки виборів, які Трамп, не наводячи жодних доказів, називає сфальсифікованими.

Генпрокурор Аризони, член Демократичної партії, оголосив про офіційне висунення обвинувачень у середу, після того, як з ними погодилося Велике журі штату після річного розслідування.

«Я не дозволю підривати американську демократію — вона занадто важлива для нас. Ця махінація, якби вона вдалася, позбавила б виборців Аризони права на облік їхніх голосів, поданих за обраного ними президента. Це по суті знецінило б їхнє право обирати», — заявив генпрокурор у відеозверненні.

Джо Байден переміг в Аризоні з перевагою лише 10 457 голосів.

В офіційному обвинуваченні поіменно названо лише 11 з 18 фігурантів справи, але решта сім, включно з Марком Медоузом та колишнім мером Нью-Йорка Руді Джуліані, описані достатньо детально, щоб зрозуміти, про кого йдеться.

Прокуратура Аризони обіцяє офіційно оприлюднити імена цих сімох після того, як їм особисто буде висунуто обвинувачення.

У поданих до суду документах як співучасник змови, але не обвинувачений, фігурує також «колишній президент США», ким, імовірно, є ніхто інший як Трамп.

Серед обвинувачених, названих на ім’я, — колишня голова відділення Республіканської партії Аризони Келлі Ворд, її чоловік Майкл Ворд та двоє законодавців штату — Ентоні Керн і Джейк Гоффман.

Гоффман заявив телекомпанії CBS, що не вважає себе винним і розглядає обвинувачення як відкрите політичне переслідування.

Окрім Аризони, представники Республіканської партії офіційно обвинувачені у співучасті у спробах Трампа скасувати результати виборів у трьох інших штатах: Невада, Мічиган та Джорджія.

Суть обвинувачень

Обвинувачення підкріплені висновками очолюваного демократами комітету Конгресу, який розслідував штурм прихильниками Трампа Капітолію 6 січня 2021 року та припущені спроби Трампа скасувати результати президентських виборів.

Комітет дійшов висновку, що експрезидент і члени його команди після виборів у листопаді 2020 року та поразки Байдену намагалися умовити членів республіканської більшості в конгресах семи штатів, де переміг демократ Байден, незаконно призначити виборників-республіканців або взагалі не призначати виборників.

Республіканці Аризони послухалися й надіслали до Сенату США сфальсифіковані сертифікати.

Проти самого Трампа висунуто низку кримінальних обвинувачень у спробі сфальсифікувати президентські вибори в США та спонуканні своїх прихильників до штурму Капітолія.

Трамп відкидає всі обвинувачення й наполягає, що вони спричинені бажанням демократів організувати проти нього кампанію переслідування.

Джерело: BBC

Читати також:

Вибори в США: це Трамп винен у поганих результатах республіканців?

Осінні загальні вибори стануть повторенням протистояння між двома президентами

Байден занадто старий, але Трамп небезпечний – опитування виборців у ключових штатах

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *