Facebook та Google звинуватили у завданні шкоди школярам

Державні школи в американському місті Сіетл подали до суду на великі технологічні компанії, включаючи Meta, Google, TikTok і Snap.

Про це повідомляє The Register.

У судовому позові проти Meta та її дочірніх компаній Facebook та Instagram, власника TikTok — компанії ByteDance, холдингу Alphabet та його дочірніх компаній Google та YouTube, а також Snap говориться, що їх продукти спеціально налаштовані так, щоб викликати залежність у дітей, а також завдають шкоди їхній незрілій дитячій психіці.

Причому представники системи освіти вважають, що розробники знають про негативний вплив соцмереж та навмисно втягують школярів та студентів у всесвітню павутину, підсаджуючи на залежність від позитивного зворотного зв’язку.

Як стверджують позивачі, з 2009 по 2019 рік у школах Сіетлу на третину більше учнів стали скаржитися на те, що почуваються сумними, безцільно витрачають свій час в соцмережах, перестали займатися спортом та звичними справами. У навчальних закладах зазначили, що у школярів з такими проблемами гірша успішність і через це школам доводиться вживати заходів — наприклад, навчати вчителів розпізнавати та працювати з симптомами залежностей від соцмереж, наймати спеціалістів та створювати ресурси, які попереджають дітей про ризики тривалого використання соцмереж. Позивачі вимагають від компаній компенсації матеріальних витрат та інших виплат.

Раніше мешканці восьми американських штатів подали позови до федеральних судів на корпорацію Meta зі звинуваченнями в тому, що Facebook та Instagram завдають шкоди дітям.

Позови були подані до федеральних судів Техасу, Теннессі, Колорадо, Делавер, Флориди, Джорджії, Іллінойсу та Міссурі. У них стверджується, що платформи соціальних мереж Meta були розроблені так, щоб викликати небезпечне звикання, змушуючи дітей та підлітків переглядати контент, який збільшує ризик розладів харчової поведінки, самогубств, депресії та порушень сну.Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Facebook та Google звинуватили у завданні шкоди школярам

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *