Financial Times: війна в Україні триватиме весь 2023 рік, а ЄС очікує відключення електрики

Газета Financial Times опублікувала прогнози на 2023 рік. Редакція впевнена, що в Євросоюзі можуть розпочатися віялові відключення електроенергії. Експерти також вважають, що війна в Україні та протести в Ірані продовжаться до кінця 2023 року.

За оцінкою FT, у 2023 році слід очікувати наступних подій:


1. Війна Росії проти України триватиме протягом усього року. Сторони не зможуть досягти умов припинення вогню чи мирного врегулювання.

2. Віялові відключення електроенергії в ЄС можуть розпочатися вже у квітні 2023. Це може статися, якщо погода буде холодною. На думку аналітиків FT, поповнити підземні сховища газу після закінчення зимового сезону ЄС буде непросто.

3. Зростання глобального потепління не досягне порога 1,5 градуса до кінця року, проте це може статися до 2024-го. За оцінками аналітиків, планета прогрілася на 1,1 градуса порівняно із середньою температурою у 2011–2020 роках.

4. Федеральна резервна система (ФРС) США не знижуватиме процентні ставки. До кінця 2023 року вони можуть зрости на понад 5%. Аналітики зазначають, що у ФРС попереджали про плани продовжувати підвищувати ставки.

5. Прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак збереже свою посаду. За оцінками FT, Сунак «стійкіший», ніж його попередники на посаді Борис Джонсон та Ліз Трасс. При цьому вони вважають, що він може стикнутися з тиском членів Консервативної партії.

6. Європейський центральний банк (ЄЦБ) не підтримуватиме ринки облігацій Італії та інших країн ЄС. За очікуваннями FT, прибутковість облігацій країн ЄС буде обмеженою, але ЄЦБ не надасть їм підтримки.

7. Президент США Джо Байден знову балотуватиметься у президенти США. У FT вважають, що другий термін Байдена може стати найуспішнішим варіантом для Демократичної партії.

8. Експрезиденту США Дональду Трампу висунуть звинувачення. Газета зазначає, що для цього у влади США є чотири приводи: спроба скасувати президентські вибори 2020 року, збереження секретних документів після закінчення повноважень президента, тиск на представників штату Джорджія на виборах та податкове шахрайство.

9. Китай зможе досягти економічного зростання більше ніж 5% за підсумками 2023 року. За оцінкою FT, економічна активність у країні відновиться, коли влада зможе запровадити більш вільну політику боротьби з коронавірусом.

10. Китай не нападатиме на Тайвань. Аналітики FT вважають, що якщо вторгнення відбудеться, то не у 2023 році, а пізніше, ймовірно у 2025.

11. Президент Туреччини Реджеп Ердоган збереже свою посаду за підсумками виборів улітку 2023 року. Для цього він може використовувати чесні та нечесні методи, — вважають у FT. Його черговий термін може погіршити економічні проблеми Туреччини.

12. Протести в Ірані продовжуватимуться. За оцінкою FT, мітинги показують втому громадян Ірану від чинної влади.

13.Також у FT вважають, що Twitter збереже свою аудиторію, попри проблеми у роботі соцмережі після придбання мережі бізнесменом Ілоном Маском.

14. Крім того, аналітики FT очікують, що у 2023 році зазнає краху не одна велика криптовалютна біржа, а позиція криптовалют значно похитнеться.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *