Флорида дозволить оплачувати держмита у криптовалюті

Губернатор Флориди Рон Десантіс має намір надати бізнесу можливість використовувати криптовалюти для сплати державних мит. Це випливає з поданих ним рекомендацій щодо бюджету штату на 2022/2023 фіскальний рік.

Десантіс запропонував виділити Департаменту фінансових послуг $200 000 на реалізацію опції криптоплатежів безпосередньо відомству.

«Флорида заохочує криптовалюти як засіб торгівлі та голосує за просування привабливості штату для бізнесу та економічного зростання», — йдеться в документі.

У підрозділі «Створення криптодружньої Флориди» губернатор також передбачив фінансування блокчейн-програм на загальну суму $500 000.

Ці кошти порівну розділять між двома пілотними проєктами: облік транзитних засобів та аутентифікація транзакцій Medicaid для запобігання потенційним шахрайствам.

Нагадаємо, раніше мер Маямі у Флориді Френсіс Суарес заявив про намір дозволити державним службовцям отримувати зарплату в біткоїні.

Мер повідомив ЗМІ про створення команди для розробки плану активної участі міста в криптовалютній індустрії, а адміністрація проголосувала за вивчення варіантів інтеграції біткоїну в муніципальну інфраструктуру.

Влада округу Майамі-Дейд у штаті створила групу для вивчення можливості сплати податків у цифрових активах.

Що таке криптовалюта?

Сам термін “криптовалюта” (crypto currency) існує з 2011 року і зобов’язаний своїй появі американському журналу Forbes, хоча фактично перша така валюта – біткоїни – була випущена у 2009-му. За своєю суттю це цифрова (електронна валюта), яка створюється в інтернеті та не має фізичних носіїв. Перш за все відмінність в тому, що за створення криптовалюти не відповідає жоден спеціалізований орган, який регулює емісію, як, наприклад, ФРС США контролює випуск доларів.

В основі криптовалюти лежить система блокчейн – розподілена база даних. Чим популярніша криптовалюта, тим більший обсяг пам’яті забезпечує її зберігання. Створюється вона за допомогою електронних обчислень і являє собою код, згенерований комп’ютером. Процес створення такого коду (“видобутку” криптовалюти) називається Майнінг і відбувається на великій кількості комп’ютерів.

Немає ніякого банку, що регулює її обіг, криптовалюта надходить від користувача до користувача. Як наслідок, обіг таких одиниць складно відстежувати та контролювати, зокрема, податковим органам. Причому відстежити саму транзакцію не так складно, набагато проблематичніше довести, що той чи інший гаманець належить конкретній особі.


Світлини: Shutterstock

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Флорида дозволить оплачувати держмита у криптовалюті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *