За 99 днів до президентських виборів у США представники розвідувальних та правоохоронних органів країни провели брифінг з питань безпеки виборчого процесу. Згідно з оприлюдненою інформацією, Іран та Росія вже розпочали кампанії з впливу на перебіг виборів, причому їхні цілі кардинально відрізняються.
Іранська кампанія спрямована на підрив шансів колишнього президента Дональда Трампа. Як зазначив високопоставлений представник Управління директора національної розвідки (ODNI), «іранське керівництво прагне уникнути результату, який, на їхню думку, посилить напруженість у відносинах зі Сполученими Штатами». Це повторення сценарію 2020 року, коли, за даними американських спецслужб, подібну кампанію санкціонував особисто верховний лідер Ірану Алі Хаменеї.
Водночас Росія, за оцінками американських спецслужб, продовжує підтримувати кандидатуру Трампа, як це було у 2016 та 2020 роках. «Ми не спостерігали змін у російських преференціях щодо президентських перегонів порівняно з минулими виборами, враховуючи роль США щодо України та загальну політику стосовно Росії», — підкреслив представник ODNI.
Цікаво, що попри зближення Ірану та Росії на тлі війни в Україні, їхні цілі щодо американських виборів залишаються протилежними. Нагадаємо, торік стало відомо про спроби Ірану допомогти Росії побудувати завод з виробництва дронів в обмін на військову техніку.
Окрім цього, спецслужби США зазначають, що Іран активно використовує мережу інтернет-персонажів для розпалювання хаосу та суспільних розбіжностей, зокрема щодо війни в Секторі Гази. Раніше директор національної розвідки Авріл Гейнс повідомляла про спроби іранських агентів видавати себе за активістів онлайн, заохочуючи протести та навіть надаючи фінансову підтримку протестувальникам.
Щодо Китаю, то американські спецслужби наразі не вважають, що Пекін втручатиметься у президентські перегони, побоюючись погіршення і без того напружених двосторонніх відносин. Однак існує ймовірність, що пов’язані з Китаєм актори можуть спробувати дискредитувати кандидатів на нижчих рівнях виборів.
Представники спецслужб також попередили, що Росія та Китай все частіше залучають комерційні маркетингові та піар-фірми для приховування свого втручання. «Іноземні країни розраховують, що американці швидше повірять іншим американцям, ніж контенту з явними ознаками іноземної пропаганди», — пояснив представник ODNI.
Важливо зазначити, що іноземні актори уважно стежать за політичними подіями в США, включаючи нещодавню невдалу спробу замаху на Трампа та рішення чинного президента Джо Байдена зняти свою кандидатуру з перегонів.
Американські спецслужби продовжують пильно стежити за ситуацією та обіцяють регулярно інформувати громадськість про потенційні загрози виборчому процесу.
Джерело: CBS News
Читати також:
Охорону Трампа посилили за кілька тижнів до замаху через загрозу з боку Ірану
Світлина з відкритих джерел