Голова ФРС США не виключає зниження відсоткових ставок цього року

Джером Пауелл, голова Федеральної резервної системи США, висловив обережний оптимізм щодо можливого зниження відсоткових ставок у поточному році. Про це він заявив під час конференції в Португалії у вівторок.

За словами Пауелла, ФРС потребує більше даних, перш ніж приймати рішення про зниження ставок. Регулятор має переконатися, що нещодавні показники, які свідчать про послаблення темпів інфляції, дійсно відображають реальний тиск на ціни.

Ці заяви викликали позитивну реакцію на фінансових ринках. У вівторок біржові індекси дещо зросли на тлі зниження дохідності казначейських облігацій США.

Джеймс Сент-Обен, головний інвестиційний директор Sierra Mutual Funds, вважає, що коментарі Пауелла можуть свідчити про підготовку ґрунту для зниження ставок, можливо, вже у вересні.

Тим часом Міністерство праці США повідомило, що кількість вакансій, яка є показником попиту на робочу силу, зросла на 221 000 до 8,14 млн на кінець травня. Це найнижчий рівень з лютого 2021 року, але все ж трохи вище очікувань Волл-стріт.

На фондових ринках спостерігалася позитивна динаміка. Індекс акцій MSCI по всьому світу зріс на 0,40% до 806,95 пунктів. На Волл-стріт всі основні індекси завершили сесію зростанням після волатильної торгівлі.

Промисловий індекс Доу-Джонса виріс на 0,41% до 39,331.85 пунктів, S&P 500 додав 0,62% до 5,509.01 пунктів, а композитний індекс Nasdaq підвищився на 0,84% до 18,028.76 пунктів.

Найбільше зростання показали акції компаній споживчого та фінансового секторів, постачальників комунікаційних послуг та виробників товарів першої необхідності. Натомість акції компаній у сфері охорони здоров’я та енергетики продемонстрували найслабше зростання.

На європейських ринках спостерігалася змішана динаміка. Індекс STOXX впав на 0,42%, оскільки початковий ентузіазм щодо результатів першого туру парламентських виборів у Франції швидко вичерпався.

На ринку енергоносіїв ціни на нафту знизилися через послаблення побоювань щодо перебоїв з постачанням, викликаних ураганом «Беріл».

Ці події на фінансових ринках демонструють, наскільки чутливими є інвестори до заяв ФРС та економічних показників. Українським інвесторам та бізнесменам варто уважно стежити за цими тенденціями, оскільки вони можуть мати значний вплив на глобальну економіку та, відповідно, на економічну ситуацію в Україні.

Джерело: VOA

Читати також:

ФРС оцінила економіку США на початку жовтня як стабільну

Трамп обіцяє заборонити цифровий долар ФРС

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *