Google може втратити Chrome: влада США хоче змусити техногіганта продати найпопулярніший браузер

Міністерство юстиції США готує безпрецедентний крок у боротьбі з монополією Google – вимогу про примусовий продаж браузера Chrome. Компанія категорично проти такого рішення, попереджаючи про негативні наслідки не лише для бізнесу, але й для користувачів.

Судова справа набирає обертів

У серпні федеральний суддя Аміт Мехта вже визнав Google монополістом у сфері онлайн-пошуку. Тепер розглядається питання про конкретні заходи для виправлення ситуації. За даними Bloomberg, Мін’юст має намір вимагати через суд продажу Chrome – найпопулярнішого у світі інтернет-браузера.

Масштаби монополії

Статистика красномовно свідчить про домінування Google на ринку:

  • Chrome контролює майже 65% світового ринку браузерів (за даними Similarweb)
  • Пошуковик Google обробляє близько 90% усіх пошукових запитів у світі (за даними Statcounter)
  • Фінансові показники вражають: лише за останній квартал доходи компанії від пошуку та реклами зросли на 10% і сягнули 66 млрд доларів

Позиція Google

Лі-Енн Малхолланд, віцепрезидент з регуляторних питань материнської компанії Google, різко розкритикувала ініціативу Мін’юсту: «Вони продовжують просувати радикальні рішення, що виходять за межі юридичних питань. Такі дії зашкодять споживачам, розробникам і технологічному лідерству Америки саме тоді, коли воно найбільше потрібне».

Компанія стверджує, що:

  • Відокремлення Chrome або Android зробить ці продукти неефективними
  • Зміна бізнес-моделі призведе до подорожчання пристроїв
  • Це послабить конкуренцію з Apple (iPhone та App Store)
  • Виникнуть проблеми з безпекою користувачів Chrome

Ширший контекст

Окрім продажу браузера, антимонопольні органи розглядають заходи щодо:

  • Розробок компанії у сфері штучного інтелекту
  • Операційної системи Android
  • Використання персональних даних користувачів

За словами судді Мехти, статус Chrome як пошуковика за замовчуванням є «надзвичайно цінним джерелом доходу» для Google. Новим гравцям практично неможливо конкурувати з компанією, оскільки для цього потрібно бути готовим виплачувати партнерам мільярди доларів.

Що далі?

Міністерство юстиції має представити суду остаточні пропозиції щодо демонополізації ринку. В попередньому документі, оприлюдненому в жовтні, вже розглядалася можливість поділу корпорації Google.

Тим часом компанія продовжує розвиватися. За словами гендиректора Alphabet Сундара Пічаї, розроблені Google інструменти пошуку з використанням штучного інтелекту вже щодня використовують мільйони користувачів.

Джерело: Bloomberg

Читати також:

Загрозливі повідомлення від чат-бота Google: інцидент викликав занепокоєння щодо безпеки ШІ

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *