Гуманоїди все ближче — Figure AI отримала 675 мільйонів доларів на створення людиноподібних роботів

Figure AI розробляє робота-гуманоїда Figure 01, який зможе виконувати небезпечні роботи замість людей. Він також покликаний «розв’язувати проблему нестачі робочої сили».

Світові корпорації, у тому числі Nvidia і Microsoft, вклали 675 млн доларів у стартап Figure AI, — інформує Bloomberg з посиланням на близькі до угоди джерела. Проєкт спрямовано на розробку робота-гуманоїда.

Так, 100 млн доларів через власну інвестиційну компанію Explore Investments вклав бізнесмен Джефф Безос, 95 млн надійшли від Microsoft, по 50 млн вклали Nvidia та афілійований з Amazon фонд.

Також 25 млн доларів інвестувала Intel. Від LG надійшло понад 8 млн доларів. 5 млн вклала компанія Samsung, до того ж сумарно 190 млн надійшло від двох венчурних компаній.

Також у фінансуванні взяв участь OpenAI, один із лідерів у галузі штучного інтелекту, який раніше розглядав можливість купівлі Figure AI.

Сам робот виглядає вражаючи: зріст близько 168 см, вага приблизно 56 кг та швидкість ходьби близько 1,2 метра в секунду. Він працює на електриці та може обходитися без підзарядки до 5 годин.

Зараз він представлений глядачам як фігура у вугільно-чорному мотоциклетному костюмі, але без обличчя, крім гладкого чорного екрану. Будучи гуманоїдом, Figure 01 містить в собі «передовий штучний інтелект», який повинен допомогти йому виконувати завдання, що виходять за рамки виробництва та логістики, і дозволяє використовувати людську спритність для виконання рутинних дій.

Нещодавно Figure AI продемонструвала відео, де їхній робот справляється з такою опцією, як наповнення та запуск кавоварки.

Робот Figure 01 може самостійно навчатися та виконувати різні завдання на складах. Він має людську подобу і рухи, а також здатність до спілкування та взаємодії з людьми. Найпершими в стартап вклалися OpenAI та Microsoft, за ними могли підтягнутися й інші великі інвестори.

У 2021 році британська компанія Engineered Arts показала людиноподібного робота Ameca, який налякав та здивував користувачів соцмереж. Робот-гуманоїд не тільки виглядає як людина, але й уміє копіювати її міміку.

У 2023 році Tesla планувала розпочати виробництво роботів-гуманоїдів Optimus першої версії. Ілон Маск обіцяв, що технологія «змінить світ більше, ніж автомобілі» компанії.

Тим часом компанія Amazon, яка вже багато років використовує роботи на своїх складах, також інвестувала в Agility Robotics. Ця компанія виробляє двоногого робота під назвою Digit, який може переносити пакети та підійматися сходами.

Джерело: tomshardware.com

Читати також:

Робот Tesla «атакував» інженера на заводі в Техасі, поранив його та залишив кровавий слід на стіні.

Tesla представила Optimus: робота-андроїда другого покоління

Cвітлина: скриншот з відео

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *