Хто така Лінн Трейсі, яка стане новим послом США у РФ

Джо Байден запропонував кандидатуру на посаду посла США в Росії — це Лінн Трейсі, кадровий дипломат, яка зараз є послом у Вірменії. Розповідаємо, що ще про неї відомо.

4 вересня 2022 року посол США в Росії Джон Салліван достроково склав повноваження та залишив Москву. Його обов’язки тимчасово виконував заступник Елізабет Руд. Але 20 вересня стало відомо, що на цю посаду президент США Джо Байден висунув Лінн Трейсі, яка очолювала посольство у Вірменії. РФ погодилася на це призначення, кандидатуру Трейсі затвердив Сенат.


Новий посол США у РФ Лінн Трейсі приступить до своїх обов’язків найближчими днями

Новий посол США в Росії Лінн Трейсі приїде до Москви найближчими днями, — повідомив голова пресслужби Держдепартаменту Нед Прайс. Раніше пані Трейсі працювала заступником голови дипломатичної місії США в Москві у 2014–2017 роках.

«Лінн Трейсі нещодавно була затверджена на цю посаду. Наскільки я знаю, найближчими днями у посла буде можливість очолити місію в Москві», — додав Нед Прайс. Представник Держдепартаменту наголосив, що канали зв’язку з РФ залишаються важливими попри війну в Україні.

Лінн Трейсі навчалася в Університеті Джорджії, а після закінчення три роки — з 1987-го по 1990-й — працювала в посольстві США в Москві.

Центральна Азія

1990-го Трейсі повернулася до США. 1994-го здобула ступінь доктора права в Університеті Акрон, того ж року вступила на службу в Держдепартаменті США. У 1990-х працювала на різних дипломатичних посадах, переважно в Центральній та Південній Азії — наприклад, була співробітником з політичних питань консульств у Кабулі та Пешаварі, заступником голови місії в Ашхабаді; очолювала представництво в Астані. У 2000-х деякий час працювала в Бюро у справах Європи та Євразії — спочатку координатором Грузії, потім Казахстаном.

У 2008 році, бувши генеральним консулом у Пешаварі, Трейсі потрапила в засідку дорогою на роботу — її автомобіль обстріляли представники руху «Талібан». Ні Трейсі, ні її водій та охоронець не постраждали, їм вдалося виїхати неушкодженими з місця нападу. Вручаючи їй нагороду за героїзм, тодішній держсекретар Хілларі Клінтон зазначила, що Трейсі, попри напад, все ж таки приїхала того дня до свого офісу — «вважаючи, що важливо повідомити персонал про те, що сталося… і продумати наступні кроки». Їй і ще кільком співробітникам було наказано залишатися вдома або переїхати в Ісламабад, але Трейсі відмовилася залишати підлеглих і продовжила роботу: приймала офіційних відвідувачів (якщо селитися в готелі було небезпечно, вони зупинялися в неї вдома) і налагоджувала зв’язки з місцевим населенням.

З 2011 по 2012 рік Лінн Трейсі була директором Центральної Азії в Раді національної безпеки, з 2012 по 2014 рік — заступником помічника держсекретаря Центральної Азії. У 2013 році вона брала участь у реалізації концепції «Нового Шовкового шляху» — пан’євразійської сухопутної транспортної системи та інших інфраструктурних проєктів у центральноазіатському регіоні.

Росія

З 2014 до 2017 року Трейсі була заступником голови місії в посольстві США в Росії. Бувши на цій посаді вона багато їздила країною. Наприклад, у 2015-му побувала у Бурятії та Якутії, у 2016 році їздила до Примор’я та Єкатеринбурга, 2017 — до Пермі. 2017 року ім’я Трейсі опинилося у списку дипломатів, яких Кремль пропонував вислати з країни. Висилка 60 американських дипломатів відбулася у 2018 році у відповідь на аналогічне рішення США (прийняте у зв’язку з отруєнням у Великій Британії експолковника ГРУ Сергія Скрипаля), але Трейсі на той час вже повернулася до США, де знову пішла на службу до Держдепартаменту. Втім, ненадовго: у вересні тодішній президент США Дональд Трамп запропонував її кандидатуру як посол у Вірменії.

Вірменія

Її кандидатуру затвердили, і на початку 2019 року Трейсі прибула до Вірменії. Одним із перших офіційних візитів на новій посаді стало відвідування Меморіального музею геноциду вірмен.

2019-й — рік, коли тимчасове затишшя у карабаському конфлікті (лідери Вірменії та Азербайджану навіть кілька разів особисто зустрічалися) змінилося на чергову ескалацію. Ймовірно, саме на цьому фоні оцінював діяльність Лінн Трейсі Вірменський національний комітет Америки (ANCA), коли приймав рішення присвоїти їй рейтинг F. Сама Лінн Трейсі пізніше стверджувала: «Під час конфлікту ми привезли $5 млн, щоб допомогти людям, які були переміщені, людям, які все ще перебували в Нагірному Карабаху. Ми продовжуємо допомагати прикордонним населеним пунктам». Вона також зазначила, що посольство США через USAID (Агентство з міжнародного розвитку) надавало технічну допомогу в організації дострокових парламентських виборів у Вірменії у 2021 році. А також допомогло отримати від США $13 млн на боротьбу з пандемією COVID-19.

2022 року Трейсі висловлювалася за діалог між Вірменією та Туреччиною, наголосивши, що його найважливіша частина — визнання історії. «Ми сумуємо за півтора мільйона вірмен, які стали жертвами геноциду в останні роки існування Османської імперії», — сказала вона.

Трейсі як посол США в Росії стане першою жінкою на цій посаді.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Хто така Лінн Трейсі, яка стане новим послом США у РФ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *