Мільярдер Ілон Маск оголосив про запуск нового чат-бота зі штучним інтелектом під назвою Grok на своїй соціальній мережі X (раніше Twitter).
Чат-бот буде доступний для передплатників Х Premium+. Про це повідомляє сам Маск у дописі на X. — У якомусь сенсі це найкраще, що існує зараз», — написав він на своїй сторінці в X перед запуском ШІ. Маск зазначає, що Grok «любить сарказм» та «з гумором відповідає на запитання».
Якщо інші моделі відмовляються відповідати на деякі питання, наприклад, давати поради щодо кримінальної тематики, то, за словами Маска, Grok відповість на «гострі питання, які відкидаються більшістю інших систем штучного інтелекту».
Інструменти генеративного штучного інтелекту, такі як Grok, широко критикуються через те, що вони містять елементарні помилки, але при цьому звучать дуже переконливо у своєму стилі написання.
Команда Grok xAI була створена у липні, шляхом залучення талановитих фахівців з інших дослідницьких фірм у галузі штучного інтелекту. Це окрема компанія, але тісно пов’язана з іншими компаніями Маска, як Х і Tesla. За словами Маска, основною перевагою Grok є те, що він має доступ до актуальної інформації з платформи X, що відрізняє його від стартових версій деяких конкурентів. Тим часом для платних клієнтів доступні все більш актуальні відповіді з іншими інструментами ШІ. Доступ до Grok LLM за лінком: https://grok.x.ai/
Grok в цей час знаходиться в тестовому або «бета-форматі», але пізніше буде доступний платним передплатникам X. В неділю Маск заявив, що «чат-бот буде вбудований в додаток X і буде доступний як окремий додаток«.
Чи Grok кращий за ChatGPT?
Минулого тижня на британському саміті зі штучного інтелекту Маск визнав, що існують небезпеки, пов’язані з розвитком штучного інтелекту. Але Маск також був і давнім прихильником цієї технології. Він був співзасновником компанії OpenAI, яка створила ChatGPT, перший інструмент штучного інтелекту, який став широко доступним минулого року. Компанія Microsoft інвестувала в OpenAI, зробивши цей інструмент доступним на своїй платформі.
Що ж до етимології слова «Grok», це придумане слово з марсіанської мови, вживане у романі Роберта А. Гайнлайна «Чужинець у чужій країні» від 1961 року. «Грокінг» означає «розуміти інтуїтивно або через емпатію». Однак xAI повідомила, що «Grok» було створено за мотивами радіосеріалу «Автостопом з Галактики», написаного Дугласом Адамсом у 1980-х роках.
85% людей турбує дезінформація в інтернеті – глобальне опитування
Понад 85% людей стурбовані впливом мережевої дезінформації, а 87% вважають, що вона вже завдала шкоди політиці їхньої країни. Про це свідчать результати глобального опитування, проведеного на тлі оприлюднення ООН плану боротьби з цим явищем.
Генеральний директор культурного органу ООН – ЮНЕСКО Одрі Азулай заявила, що помилкова інформація та мова ненависті в інтернеті, що розповсюджуються та посилюються соцмережами, становлять «серйозну небезпеку для соціальної згуртованості, миру та стабільності», повідомляє The Guardian.
Вона представила «проєкт управління» для урядів, регулюючих органів та платформ, який вимагає термінового регулювання для захисту доступу до інформації та захисту свободи вираження поглядів та прав людини.
Опитування, проведене на замовлення ЮНЕСКО у 16 країнах, де наступного року пройдуть національні вибори, та де загалом проживає 2,5 млрд виборців, показало, наскільки гострою стала потреба в ефективному регулюванні, — заявила організація. Дослідники опитали 8 тис. осіб в Австрії, Хорватії, США, Алжирі, Мексиці, Гані та Індії. 56% користувачів інтернету отримують новини в основному із соцмереж, що набагато більше, ніж із телевізора (44%) або з сайтів ЗМІ (29%).
Практично в усіх країнах соцмережі були основним джерелом новин, попри те, що довіра до інформації, що надається, була значно нижчою, ніж до традиційних ЗМІ: 50% проти 66% для телебачення, 63% – для радіо та 57% – для сайтів та додатків. ЗМІ. У всіх 16 країнах 68% респондентів відзначили, що найбільшого поширення фальшиві новини набули у соцмережах, випередивши додатки для обміну повідомленнями (38%).
Дезінформація у переважній більшості випадків розглядалася як конкретна загроза: 85% опитаних заявили, що стурбовані її впливом. 87% відзначили, що дезінформація вже вплинула на політичне життя країни та відіграватиме певну роль на виборах 2024 року. Поширеними також виявились висловлювання ненависті: 67% респондентів заявили, що бачили їх в інтернеті (74% – серед молоді до 35 років). Значна більшість респондентів (88%) вважають, що уряди та регулюючі органи мають розв’язувати обидві проблеми, а 90% також хочуть, щоб платформи вживали заходів.
Читати також:
Глави техкомпаній розробляють захист від ризиків, пов’язаних зі штучним інтелектом
Штучний інтелект може замінити 300 млн робочих місць у США та ЄС
Штучний інтелект лікуватиме американців замість лікарів?
ChatGPT встановив правильний діагноз дитині зі США замість лікарів
Світлина з відкритих джерел