Последние новости
Ілон Маск збирається чипувати людей, випробування розпочнуться за пів року

Ілон Маск планує за пів року розпочати випробування чіпів від компанії Neuralink, які мають пов’язати мозок людини безпосередньо з комп’ютером.

Про це пише видання Cnet.

«Наша мета полягає в тому, щоб увімкнути світло для тих, хто десятиліттями жив у темряві», – сказав дослідник стартапу Ден Адамс.

Проєкт дозволяє розміщувати тисячі електродів на зовнішній поверхні людського мозку. Кожен електрод являє собою крихітний провід тонше за волосся. Підключається він до чіпа, що дистанційно перезаряджається, який буде розміщуватися на самому черепі.

Як розповідає сам Маск, ця технологія допоможе паралізованим ходити, сліпим – бачити, виліковуватись від інших травм та самостійно спілкуватися зі штучним інтелектом. Чіп перехоплюватиме сигнали пошкодженого спинного мозку і відправлятиме їх назад.

Раніше випробування чіпів Neuralink проводилися на мавпі Пейдж, під час них вона грала у відеогру Pong, комп’ютери чіпа при цьому вчилися інтерпретувати сигнали, що керують її рухом. Пізніше тільки сигнали мозку мавпи могли керувати грою.

Один зі створених у майбутньому чіпів Neuralink Ілон Маск планує вживити й собі. Технологію введення чіпа працівники стартапу хочуть повністю автоматизувати, щоб не користуватися послугами нейрохірургів, яких у світі й так мало. На думку Маска, цим займатиметься спеціально навчений робот R1, який зможе розрізати череп, не пошкоджуючи при цьому кістки, мозок і кровоносні судини.

У березні цього року Bloomberg писав, що компанія з виробництва чіпів Neuralink шукає директора із клінічних випробувань, що означало наближення дати самих випробувань. Від кандидата був потрібен колосальний досвід роботи у випробуваннях та бажання працювати понаднормово.

Відео із випробуванням на мавпі канал компанії опублікував ще у квітні 2021 року. Тоді один із працівників компанії пояснив, що чіп стоїть у Пейдж вже понад 6 тижнів і вже може взаємодіяти не лише з комп’ютером, а й з iPhone.

Neuralink — американська нанотехнологічна компанія, заснована Ілоном Маском, займається розробкою та виробництвом нейрокомп’ютерних інтерфейсів, що імплантуються, була заснована у 2016 році, штаб-квартира розташована в Сан-Франциско. Раніше на одній із презентацій у компанії Маск говорив про те, що вони планують перевершити можливості людського мозку вже до 2030 року.


Ілюстративна світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

4 thoughts on “Ілон Маск збирається чипувати людей, випробування розпочнуться за пів року

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *