Інфляція у світі б’є рекорди: злидні загрожують понад 260 мільйонам людей

Події 2 останніх років — епідемія коронавірусу та війна розв’язана РФ на території України відкинули всі зусилля боротьби з бідністю на десятиліття назад.

Про це заявили у міжнародному об’єднанні Oxfam.

Через наслідки пандемії та війни в Україні цього року бідність загрожує понад 260 мільйонам людей. Майже мільярд — виживатимуть із доходом менш ніж два долари на день. Серед зон гуманітарного лиха – Східна Африка, регіон Сахель, Ємен та Сирія. Зазначимо, соціологи фіксують зростання бідності зі збільшенням частки витрат на продовольство. У США найбідніші категорії громадян витрачають менше третини доходу на їжу. У Перу ці показники сягають 60%, а Мозамбіку – цифри ще вище.

Інфляція б’є багаторічні рекорди

Основні причини стрімкої інфляції ті самі, що й вище – війна Росії в Україні, антиросійські санкції, а також масштабні локдауни в Китаї, котрі призвели до зупинки транспортування китайських товарів, що посилює дефіцит пропозиції на споживчому ринку.

Річна інфляція у Сполучених Штатах уперше за більш ніж 40 років перевищила 8%. І, як вважають економісти, цей показник продовжить зростати через подорожчання сирої нафти та інших товарів. Нові дані щодо інфляції в США відображають наслідки воєнних дій в Україні», — пише Financial Times.

Втім, споживчі ціни наростали ще раніше. Зростання пов’язують із масовим глобальним усуненням витрат на товари та послуги під час пандемії. Через коронавірус закрилися фабрики та було порушено ланцюжки постачання.

Грег Макбрайд, фінансовий аналітик говорить: «У річному обчисленні ціни зросли на 8,5%. Хочеться думати, що зараз ми проживаємо пік продовольчої та паливної кризи. Але ми й раніше думали, що перебуваємо на піку. Розв’язання проблеми з ланцюжком постачання займе деякий час. Але я сподіваюся, що в наступні кілька місяців ситуація покращиться. Федеральній резервній системі США доведеться діяти рішучіше — підвищувати процентні ставки весь рік, щоб досягти нейтрального рівня».

За словами пересічних американців, їхня купівельна спроможність знижується, як результат – падіння рейтингу підтримки президента Джо Байдена. У Франції інфляція досягла рекордно високого рівня — за 12 місяців вона становила 5,1%. Це більше, ніж прогнозували економісти. Індекс споживчих цін у Великобританії підскочив до найвищого рівня за 30 років — річний рівень інфляції склав 7%, що значно більше, ніж очікувала більшість економістів. Причиною цього зростання стало повсюдне підвищення цін, починаючи від автомобільного палива та закінчуючи харчовими продуктами та меблями.

Масштаби кризи стануть помітнішими вже цього місяця, оскільки з 1 квітня регулятор підняв рівень тарифів на газ та електроенергію на 54%.

Вкрай незадоволені подорожчанням життя і в Аргентині. Там березнева інфляція перевищила 6,5%. Тисячі демонстрантів пройшли маршем однією з головних вулиць Буенос-Айреса. Невдоволені вимагали збільшити розмір соціальних виплат та створити нові робочі місця. На цьому тлі в Аргентині, яка входить до країн із найвищою інфляцією у світі, зростає кількість безробітних.

За словами влади, за час пандемії без джерела доходу залишилося понад 3 млн осіб. Наразі інфляція зросла більш ніж на 6%. Це означає, що харчі подорожчають ще більше, але зарплата при цьому залишиться незмінною.

Річна інфляція у Росії прискорилася до 17,5%, — про це свідчать дані Мінекономрозвитку. Як передає Reuters, це найвищий показник із лютого 2002 року. Подорожчало буквально все: від овочів та цукру до одягу та смартфонів. За тиждень із 2 по 8 квітня найбільше зросли ціни на маргарин, чай, шоколадні цукерки, печиво, макаронні вироби та м’ясо. Банк Росії наприкінці лютого підвищив ставку більш ніж удвічі – до 20%, а 8 квітня позапланово зменшив ставку до 17%.

Світлина: стокове фото з відкритих джерелNews Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Інфляція у світі б’є рекорди: злидні загрожують понад 260 мільйонам людей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *