ISW: війна в Україні не завершиться у 2023 році

Військові аналітики з американського Інституту вивчення війни ISW спрогнозували дії Кремля на території України на найближчий рік.

Верхівка Кремля чекає на зимовий період, розраховуючи, що через холоди у 2023 році знизиться рівень підтримки України країнами Європейського союзу.

Про це йдеться у свіжому звіті американського Інституту вивчення війни ISW від 30 жовтня.

На думку військових аналітиків, до кінця поточного року Москва проводитиме звичайні військові операції в Україні для утримання окупованих територій, завоювання нових регіонів та створення умов, які можуть призвести до зниження рівня підтримки Києва країнами Євросоюзу.

В ISW зазначають, що глава Кремля не відмовився від своїх планів щодо захоплення всієї території України.

«Кремль навряд чи піде на ескалацію, застосовуючи тактичну ядерну зброю, якщо тільки російська армія не зазнає раптового краху. Така ситуація можлива, але малоймовірна. Путін не прагнутиме прямого військового конфлікту. Проте глава Кремля, швидше за все, продовжить натякати на можливість застосування РФ тактичної ядерної зброї та нападу на НАТО з метою похитнути бажання Заходу продовжувати підтримувати Україну», — йдеться у звіті американських фахівців.

Як стверджують аналітики, стратегія Кремля щодо України передбачає проведення військових операцій в умовах суворої зими, яка може не лише принести успіх ЗС РФ, а й зламати волю країн Європейського Союзу.

У звіті ISW також зазначено: обмежуючи постачання енергоресурсів до Європи, Москва розраховує, що населення ЄС буде чинити тиск на свої уряди, на тлі якого європейська влада здасться і прийме вимоги Кремля припинити постачання зброї та інші форми підтримки України.

«Європейські лідери готові до того тиску, з яким вони, ймовірно, зіткнуться вже на початку сезону холодів. Путін плекає надію, що вони не зможуть витримати цей тиск протягом усієї зими. Вже навесні 2023 року Кремль матиме можливість спостерігати за впливом холодів на волю європейців і вирішувати, чи відправляти навесні нових призовників у бій чи обрати інший спосіб втілення своїх планів із захоплення сусідньої держави», — підсумували аналітики ISW у своєму звіті.

Фахівці також підкреслили, що часткова мобілізація, що нещодавно завершилася, в РФ свідчить про те, що Кремль не планує зупинятися і продовжить воювати у 2023 році. Про це свідчить також організація нових військових навчань «Щит Союзу – 2023», які планують провести наступного року РФ та Білорусь.

Про це повідомляє Міноборони Білорусі з посиланням на міністра оборони РБ Віктора Хреніна в Telegram

«Розпочато підготовку до проведення спільного оперативного навчання «Щит Союзу – 2023», — заявив Хренін. За його словами, ці навчання стануть «головним заходом спільної підготовки органів військового управління і військ у наступному році». Міністр оборони РБ повторив наративи Кремля, що нібито на Білорусь і Росію триває «безпрецедентний тиск і гібридний вплив», а НАТО нібито «вдосконалює військову інфраструктуру біля кордонів Союзної держави». Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *