ISW: США мають дозволити Україні завдавати ударів по всіх законних військових цілях в тилу Росії

Американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму щоденному огляді наголошує, що відсутність чіткості щодо обмежень на використання Україною наданої США зброї для ударів по військових об’єктах на російській території позбавляє ЗСУ можливості стримати подальші наступальні дії Росії на півночі країни.

31 травня видання Politico з посиланням на двох людей, наближених до адміністрації президента України, повідомило, що українські посадовці невдоволені тим, що ЗСУ при використанні зброї від США обмежені прикордонною зоною в Харківській області. Водночас директор з питань Європи в Раді нацбезпеки США Майкл Карпентер розповів у інтерв’ю «Голосу Америки», що президент Байден доручив змінити чинні вимоги, щоб дозволити застосування наданої Україні зброї для ударів по російській території.

Аналітики ISW зазначають, що коментарі Карпентера та повідомлення Politico разом вказують на наявність неясності щодо того, де саме США дозволили завдавати ці удари. Разом з тим, вони сигналізують, що Сполучені Штати готові поширити ці дозволи на інші райони, якщо російські сили розпочнуть наступальні операції в інших місцях.

На думку ISW, Кремль може вирішити розпочати наступ у різних прикордонних областях України поза межами Харківщини, якщо вважатиме, що українські удари не загрожують концентрації військ у прикордонних регіонах. Це може спричинити операції російських військ на різних ділянках фронту, змусивши ЗСУ перерозподіляти сили, що зіграє на руку Росії.

Інститут також відзначає розбіжності серед окремих західних урядів щодо майбутнього використання Україною обіцяних винищувачів F-16. Зокрема, Бельгія заявила, що Україна зможе застосовувати передані нею літаки лише у своєму повітряному просторі. Нідерланди ж не встановили жодних обмежень на використання їхніх F-16 за умови дотримання Україною статті 51 Статуту ООН та норм міжнародного гуманітарного права.

«ISW продовжує вважати, що США мають дозволити Україні завдавати ударів по всіх законних військових цілях в оперативному та глибокому тилу Росії за допомогою наданої зброї», — йдеться в огляді.

Читати також:

США візьмуть участь у Мирному саміті з питань України

США оголосили про чергову масштабну партію озброєнь для України на $275 млн

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *