Юриста в США усунули від роботи за написання позову за допомогою штучного інтелекту

Замість того, щоб використовувати традиційні юридичні методи дослідження, юрист із Колорадо вирішив використати можливості чат-бота зі штучним інтелектом, зокрема ChatGPT, щоб скласти позов до цивільної справи.

Офіційні особи оголосили про 90-денне усунення від практики адвоката з Колорадо, який подав до суду клопотання у цивільній справі, написане за допомогою ШІ», — повідомив 23 листопада сайт Reason.

З погляду суддів, проблема була не у використанні ШІ як такого, а в тому, що чат-бот використав дані, які були неправильними та фіктивними і які потім юрист включив у клопотання. Простіше кажучи адвокат цитати не перевірив перед поданням справи у суд. Він також не відкликав подання.

У винесеному рішенні зазначається, що коли суддя запитав Кребіла про можливі неточності, Кребіл приписав помилки юристу-стажеру. Через шість днів після слухання він подав заяву під присягою, в якій пояснив, що використовував платформу, коли складав клопотання, а не користувався допомогою стажера.

Можна багато інформації отримати від використання технології чат-ботів штучного інтелекту, але потрібно завжди перевірятиАдвоката Захарію К. Кребіла звинуватили у низці професійних порушень. Зокрема, адвокат повинен діяти ретельно та оперативно, представляючи інтереси клієнта, адвокат не повинен свідомо давати суду неправдиві відомості про суттєві факти чи закони, а також не повинен вчиняти діяння, пов’язані з нечесністю, шахрайством, обманом чи введенням в оману, є професійним порушенням.

ChatGPT — це не вдосконалена пошукова система Google

Головуючий суддя зазначив, що Кребіл порушив декілька правил професійної поведінки Асоціації адвокатів Колорадо. Суддя затвердив вимогу сторін про дисциплінарне стягнення та усунув Захарію К. Кребіла (реєстраційний номер адвоката 56783) від практики на один рік і один день, причому дев’яносто днів повинні бути відбуті. Якщо він успішно завершить 90-денне відсторонення та наступні два роки випробувального терміну, решту року відсторонення буде анульовано. Вирок набрав чинності 22 листопада 2023 року.


Зазначимо, що цікаво в цьому вироку є те, що ШІ сам вигадав і написав фальшиві судові справи, яких ніколи не було. Поки що у судах зберігається паперова документація, відсутність такої справи можна довести. А от коли всі суди перейдуть на електронне діловодство, фейки ШІ можуть стати значно «глибшими».Читати також:

Федеральна торгова комісія США: будьте обережні з тим, що пишете ChatGPT

Штучний інтелект дозволить мільйонам працівників перейти на чотириденний тиждень

Штучний інтелект лікуватиме американців замість лікарів?

Штучний інтелект може замінити 300 млн робочих місць у США та ЄССвітлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *