Китай запровадив санкції проти двох американських оборонних компаній

Китай ввів рідкісні для себе санкції проти двох американських оборонних компаній, звинувативши їх у підтримці продажу зброї Тайваню. Пекін вважає самоврядний острів частиною своєї території та допускає застосування сили для його повернення.

Введення санкцій проти компаній General Atomics Aeronautical Systems та General Dynamics Land Systems означає заморожування їхніх активів на території Китаю. Крім того, їхнім керівникам заборонено в’їзд до країни.

За наявною інформацією, General Dynamics управляє в Китаї кількома бізнес-джетами Gulfstream і займається обслуговуванням бізнес-авіації. Компанія General Atomics виробляє безпілотники Predator і Reaper, які використовуються американськими військовими. General Dynamics також бере участь у виробництві танків Abrams, які закуповує Тайвань.

Китай розглядає Тайвань як невід’ємну частину своєї території, попри те, що острів де-факто управляється незалежним урядом. Пекін неодноразово заявляв, що готовий застосувати силу для «возз’єднання» Тайваню з материковим Китаєм.

Введення санкцій проти американських компаній, які постачають зброю на Тайвань, є рідкісним кроком для Китаю і свідчить про зростання напруженості у відносинах між Пекіном та Вашингтоном через тайванське питання. Американці продовжують підтримувати Тайвань, постачаючи йому військову техніку і зброю, що викликає гнів Китаю.

Загострення ситуації навколо Тайваню становить серйозну загрозу регіональній безпеці та стабільності. Експерти попереджають, що конфлікт між Китаєм і Тайванем може перерости у великий військовий конфлікт за участю США. Тому важливо, щоб сторони виявляли стриманість і дотримувались діалогу для пошуку мирного врегулювання.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Мексика випередила Китай за обсягом експорту до США

The Guardian: Китай випереджає США у технологічних перегонах

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *