Клінт Іствуд — втілення Америки та її суперечностей

92 роки тому, 31 травня 1930 року, народився Клінт Іствуд, американський актор, режисер і кінопродюсер. Його ролі та фільми стали основою традиційних цінностей, таких як честь, хоробрість, патріотизм — принципи, що існують поза часом.

Клінт Іствуд є одним з найактивніших творців Голлівуду: почав з акторської майстерності, потім став режисером і продюсером. Він виявив свій акторський талант у 1950-х і розкрив його світові в 1960-х, коли знявся у серії з трьох вестернів режисера Серджіо Леоне у ролі «Людини без імені». Перший фільм трилогії «За жменю доларів» (1964) сьогодні вважається культовим, але його творців звинуватили в плагіаті та не будь-хто, а найбільший японський режисер Акіра Куросава – і вони програли суд.

Вже в цих фільмах Іствуд розвинув свій характерний стиль, який потім часто повторював в інших картинах.


Образ героя без імені

Іствуд знявся у безлічі фільмів, багато з яких стали касовими хітами й підняли актора до зіркового статусу. Найважливішими є, наприклад, «Тільки для орлів» (1968), «Золото для сміливих» (1970), «Брудний Гаррі» (1971) і «Втеча з Алькатраса» (1979).

Клінт Іствуд типовий американець, коли він грає в картині «Людина без імені», а це означає, що він діє поза спільнотою, виступає як особистість з жорстким характером, в цьому сенсі він американець», — говорять кінокритики. — «Не толерантний», оскільки він підриває систему правосуддя в ім’я своїх цінностей, а у випадку з «Брудним Гаррі» це типові американські цінності: індивідуальність, взаємодопомога — він не відмовляється ні від кого, працює поза системою.

Тут також варто згадати про дещо інші ролі Іствуда, якими він довів, що у нього набагато ширший спектр акторських можливостей та інтересів. У таких драмах, як «Обдурені» (1971) і «Громила і Стрибунець» (1974), він показав, що може грати не тільки брутальних крутих хлопців.

Незалежність

У 1970-х Клінт Іствуд сам почав знімати фільми, в яких також часто знімався. Класичні вестерни Іствуда, такі як «Без закону Джозі Уельс» (1976), «Бронко Біллі» (1980) і особливо оскароносний «Непрощений» (1992), свідчили про важливість і необхідність культивування таких цінностей як хоробрість, захист слабких, пошук справедливості.

— Клінт Іствуд такий цікавий тим, що це міст між старим Голлівудом із золотого періоду, з 1950-х і 1960-х років і пізнішим Голлівудом, якимось бунтарським, що відвертається від старих цінностей, — аналізують творчість легенди кіно кінокритики.

Іствуд незмінний

З 1990-х років Іствуд пом’якшав, тобто головний герой його фільмів злагіднів, він залишає більше місця для чутливості та психології, більше розмаїття тем і жанрів, хоча справді чоловічий тип залишається. До найвидатніших фільмів режисера (продюсером яких він також був) за останні 30 років можна віднести, зокрема, чудові драми «Що сталося в окрузі Медісон» (1995), «Річка таємниць» (2003), «За будь-яку ціну» (2004) і «Гран Торіно»» (2008) і сенсаційний фільм про найефективнішого снайпера американської армії — «Снайпера» (2014).

Актуальними стають теми часу, що минає, старіння та індивідуальної свободи в суспільстві.

Іствуд у віці 91 року продовжує виступати та з невпинною енергією створює, а головне, підтримує якість своїх фільмів на високому рівні, чим не може не тішити своїх прихильників.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Клінт Іствуд — втілення Америки та її суперечностей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *