Колишнього посла США звинувачують в роботі на уряд Куби

Мануель Роша звинувачується в таємній роботі проти США, як кубинський агент. Колишній американський дипломат, який обіймав посаду посла США в Болівії, був арештований під час тривалого розслідування ФБР та обвинувачений в таємній роботі в якості агента кубинського уряду.

Про це повідомило агентство Associated Press із посиланням на два джерела, ознайомлених з питанням, за умови анонімності.

73-річний Мануель Роша був затриманий в Маямі минулої п’ятниці, 1 грудня. Очікується, що більш детальна інформація про справу буде оприлюднена в понеділок після розголошення кримінальної справи на засіданні суду.

Одне з джерел Associated Press повідомило, що в справі Міністерства юстиції Роша обвинувачується в роботі на користь інтересів кубинського уряду. Федеральний закон вимагає, щоб особи, які виконують політичні замовлення іноземного уряду або організації на території США, реєструвалися в Міністерстві юстиції. Останнім часом відомство посилило кримінальне переслідування за незаконну іноземну лобістику.

Міністерство юстиції відмовилося від коментарів. Дружина екс-посла відповіла на дзвінок і відразу завершила розмову, коли редакція АР зв’язалася з нею.

Дипломатична кар’єра Мануеля Роша тривала переважно в Латинській Америці під час холодної війни. Його дипломатичні посади включали роботу в Секції інтересів США на Кубі в той час, коли Вашингтон не мав повних дипломатичних відносин із комуністичним урядом Фіделя Кастро.

Народився в Колумбії, Роша виріс у робітничій родині в Нью-Йорку та отримав кілька ступенів у гуманітарних науках в Єльському, Гарвардському та Джорджтаунському університетах, перш ніж вступити на дипломатичну службу в 1981 році.

Він очолював дипломатичну службу США в Аргентині з 1997 по 2000 рік.

Пізніше Роша був призначений послом в Болівії. Тоді він безпосередньо втрутився в президентські перегони 2002 року, попередивши за кілька тижнів до голосування, що США припинять допомогу цій бідній південноамериканській країні, якщо вона обере президентом колишнього виробника коки Ево Моралеса. Його дії широко розцінювалися як спроба зберегти домінування США в регіоні та надали Моралесу підтримку виборців.

Роша також працював в Італії, Гондурасі, Мексиці та Домініканській Республіці, а ще був експертом з Латинської Америки в Раді національної безпеки.

Після виходу на пенсію з Державного департаменту Роша розпочав кар’єру в бізнесі у сферах видобутку золота та експорту вугілля.

Читати також:

Знаменитий американський дипломат Генрі Кіссінджер помер у віці 100 років

За загадкових обставин загинула дипломат Посольства США в Україні

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *