Коментар Байдена про «канібалів» обурив Папуа-Нову Гвінею

Прем’єр-міністр Папуа-Нової Гвінеї Джеймс Марапе звинуватив президента США Джо Байдена у принизливих висловлюваннях на адресу цієї острівної держави Південно-Східної Азії. Причиною стала розповідь американського лідера про свого дядька, який загинув під час Другої світової війни начебто на території Нової Гвінеї, де «справді було багато канібалів».

Під час передвиборчого мітингу в Пенсільванії минулого тижня 80-річний Байден згадав свого дядька льотчика Емброуза Фіннегана, чий літак було збито над Новою Гвінеєю у 1944 році. «Вони так і не знайшли тіло, бо в тій частині Нової Гвінеї справді було багато канібалів», — процитував президента США Білий дім.

Проте Джеймс Марапе розцінив такі висловлювання як образливі та безпідставні навіть за припущення, що дядька Байдена з’їли канібали. «Можливо, це була просто обмовка президента США, але моя країна не заслуговує на такі ярлики», — наголосив прем’єр Папуа-Нової Гвінеї.

Він нагадав, що події Другої світової війни не були спричинені народом його острівної батьківщини, однак вони були «безпідставно втягнуті у конфлікт, який не був їхньою справою». Замість упереджених інсинуацій Марапе закликав Сполучені Штати допомогти впорядкувати численні рештки війни, що залишилися на території Папуа-Нової Гвінеї.

«Залишки слідів Другої світової війни розкидані скрізь у Папуа-Новій Гвінеї, включно з уламками літака, на якому летів дядько президента Байдена. Можливо, зважаючи на ці коментарі та жорстку реакцію нашої країни й решти світу, для США настав час знайти якомога більше решток Другої світової війни в Папуа-Новій Гвінеї», — йдеться у заяві прем’єра.

Дипломатичний скандал трапився напередодні візиту до Папуа-Нової Гвінеї прем’єр-міністра Австралії Ентоні Альбанезе, який має намір відвідати місця запеклих боїв між союзниками та японцями під час війни. Нинішні лідери двох держав також обговорюватимуть питання оборонної співпраці.

Хоча Білий дім пояснив, що Байден лише хотів нагадати про мужність свого дядька та американських вояків, ситуація продемонструвала делікатність історичної пам’яті, особливо коли йдеться про колишні колонії. Необачні висловлювання можуть завдати шкоди міжнародним відносинам із важливими стратегічними партнерами США.

Джерело: CBS News

Читати також:

Джо Байден назвав Путіна «божевільним сучим сином»

Світлина: Bild

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *