Більшість компаній уникають криптовалют, тому що волатильність біткоїна та інших токенів робить їх незручними для комерції. Відсутність державного регулювання також перешкоджає розповсюдженню криптовалюти в якості платежу.
До прикладу виробник електромобілів Tesla, що почав приймати платежі в найбільшій криптовалюті біткоїн у 2021 році, відмовився від цієї практики. Генеральний директор компанії Ілон Маск пояснив це неекологічністю майнінгу BTC (біткоїни критикують за те, що на їхнє вироблення витрачається дуже велика кількість енергії).
Директор по маркетингу і комерційній діяльності Ferrari Енріко Галієра відзначив, що впровадження нового програмного забезпечення і перехід на відновлювані джерела енергії розв’язали цю проблему. У зв’язку з цим Ferrari почала співпрацювати з одним з найбільших процесорів криптовалютних платежів BitPay, який буде обробляти трансакції в біткоїнах, етерах та USDC. Компанія таким чином сподівається скоротити свій вуглецевий слід — Ferrari має намір домогтися вуглецевої нейтральності по всьому ланцюжку створення вартості автівки до 2030 року.
«Ціни будуть тими ж — ніяких зборів і додаткових платежів для тих, хто платить у криптовалюті», — заявив Галієра.
Існують молоді інвестори, які розбагатіли на криптовалютах», — сказав Галієра, натякаючи на те, що цю категорію потенційних клієнтів не слід ігнорувати. У першій половині цього року Ferrari поставила в регіон Америки, включаючи Штати, понад 1800 автомобілів. При цьому він відзначив, що портфель замовлень компанії повністю заброньований до 2025 року, однак в компанії готовості використовувати нові інструменти для залучення нових клієнтів.
До першого кварталу наступного року італійська компанія продала 13 200 автомобілів у 2022 році за цінами від 200 000 євро до 2 млн євро, практику криптоплатежів компанія має намір надалі поширити на Європу та інші регіони, де законодавство дозволяє розплачуватись криптовалютами, — повідомив Reuters директор компанії з маркетингу та комерції Енріко Галієра. Скільки спорткарів компанія має намір продавати за криптовалюту, Галієра не уточнив.
Акції Ferrari на закритті торгів на Нью-Йоркській біржі в п’ятницю торгувалися по $312,02, за день вони подорожчали на 0,95%.
Сенатори США вимагають прискорити впровадження правил оподаткування криптовалют
Сенатори США Елізабет Уопен і Ангус C. Кінг-молодший тиснуть на Міністерство фінансів США, щоб ввести в дію правила податкової звітності для криптовалютних брокерів. У листі, адресованому двом регуляторам, сенатори висловили тривогу з приводу дволітньої затримки в забезпеченні дотримання правил, яка обійдеться федеральному уряду в мільярди податкових нарахувань.
За оцінками експертів, станом на 2022 рік податкова витрачала близько $ 50 млрд щорічно через нерозуміння криптотрейдерами правил або умисного ухиляння від сплати податків. Занепокоєність законодавців викликана нещодавно запропонованою постановою Міністерства фінансів і податкової щодо торгівлі криптовалютами та податкової звітності. Однак вони виступили проти призначеної дати набрання чинності документа у 2026 році.
Сенатори стверджують, що затримка суперечить директиві Закону про інвестиції в інфраструктуру і робочих місць 2021 року, що передбачає звітність всіх податкових декларацій, поданих з 2024 року.
Вони додали, що Об’єднаний комітет з оподаткування прогнозує, що ці вимоги можуть принести значні податкові поступи в перші роки їх реалізації. Законодавці підкреслили, що подальші затримки можуть відкрити двері криптолобістам, які відкопають спроби уряду зірвати законодавче регулюватися крипторинку. І Уопен, і Кінг потребували якнайшвидшого впровадження запропонованого правила до 24 жовтня 2023 року.
Читати також:
США хочуть встановити тотальний контроль над криптовалютами
Мін’юст США звинувачує біржу Binance в обслуговуванні ХАМАС
Breaking News: платформа для цифрових валют центробанків готова для транзакцій між країнами світу
США вирішили засудити найбільшу криптобіржу світу
Флорида дозволить оплачувати держмита у криптовалюті
Світлина з відкритих джерел