Компанія Ілона Маска xAI залучила $6 млрд для розвитку штучного інтелекту

Стартап Ілона Маска xAI оголосив про успішне закриття інвестиційного раунду серії B, в ході якого залучив $6 мільярдів для фінансування робіт у галузі штучного інтелекту (ШІ). Про це повідомляється на офіційному сайті компанії.

Нові кошти дозволять xAI вивести на ринок свої перші продукти та прискорити дослідження. Як зазначається, лише за минулий рік компанія досягла «значного прогресу» у розробці ШІ-технологій, і ці роботи активно продовжуватимуться найближчими місяцями.

До списку інвесторів увійшли такі відомі фонди, як Andreessen Horowitz, Sequoia Capital, Fidelity Management & Research, а також Valor Equity Partners, Vy Capital та саудівський принц Альвалід бін Талал з Kingdom Holding.

Сам Ілон Маск у соцмережі X повідомив, що до цього раунду оцінка вартості xAI становила $18 мільярдів. Отже, нове фінансування має допомогти стартапу краще конкурувати з Microsoft та OpenAI (творцями ChatGPT) у перегонах за лідерство у сфері ШІ.

Водночас радники з питань голосування Glass Lewis закликали акціонерів Tesla не підтримувати надзвичайно дорогий пакет винагороди для Маска вартістю $56 млрд через його «надмірні розміри» та потенційний негативний вплив на дрібних акціонерів.

Це рекомендація впливової консалтингової фірми прозвучала напередодні запланованого на 13 червня перегляду акціонерами Tesla винагороди Маска за 2018 рік. Раніше цього року суд Делаверу визнав недійсним цей безпрецедентний компенсаційний пакет.

Glass Lewis також звернула увагу на ряд «надзвичайно затратних за часом проєктів», не пов’язаних безпосередньо з Tesla, якими опікується Маск. Окрім керівництва автовиробником, він також залучений у діяльність xAI, SpaceX, The Boring Company, Neuralink та X (колишній Twitter).

Компанія xAI була заснована Маском у липні 2022 року. У листопаді стартап випустив свій перший ШІ-чатбот Grok.

Джерело: CBS News

Читати також:

Штучний інтелект дозволить мільйонам працівників перейти на чотириденний тиждень

Видання The New York Times подало позов проти виробників штучного інтелекту, звинувативши їх у порушенні авторських прав

Пентагон використовує дані про війну в Україні для навчання штучного інтелекту

Світлина згенерована за допомогою штучного інтелекту

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *