Конфіскована суперяхта російського олігарха обходиться США в $740 тис. щомісяця

Американські платники податків вимушені витрачати колосальні кошти на утримання конфіскованої суперяхти Amadea російського мільярдера Сулеймана Керімова. Згідно з судовими документами, експлуатація цієї розкішної 106-метрової яхти вартістю $230 млн обходиться у понад $740 тисяч щомісяця.

Конфіскація Amadea у 2022 році стала однією з перемог міжвідомчої ініціативи KleptoCapture, покликаної розслідувати та арештовувати активи осіб з оточення Кремля та вищого військового керівництва РФ. Проте згодом розпочалася тривала юридична битва з іншим російським олігархом – Едуардом Худайнатовим, який заявляє права власності на цю люксову яхту.

Поки судовий процес триває, уряд США змушений оплачувати паливо, технічне обслуговування, страхування та заробітну плату екіпажу Amadea. За оцінками, лише страховка для суперяхти обходиться в $144 тис. на місяць. Крім того, вже затверджені ремонтні роботи оцінюються приблизно в $5,6 млн.

Верховний суд США оскаржив законність цивільної конфіскації активів без винесення вироку власнику, що може суттєво вплинути на хід справи Amadea. Водночас представники Худайнатова звинувачують адміністрацію Байдена у використанні сумнівних підстав для арешту яхти та марнотратстві мільйонів доларів платників податків.

Непросто буде довести справжні права володіння Керімовим через заплутану систему офшорів та підставних власників, на яких часто реєструються суперяхти. За оцінками юристів, судова тяганина довкола Amadea може розтягнутися на десятиліття з огляду на ресурси сторін.

Проте рішення про продаж конфіскованих суперяхт російських олігархів на аукціоні та передачу виручених коштів на відбудову України буде найбільш доцільним кроком. Поки що у розпорядженні Києва лише декілька невеликих трансферів від конфіскованих російських активів, як-от $5,4 млн від Костянтина Малофєєва.

Юристи зазначають, що значно більшу допомогу Україні могли б скласти суверенні російські активи, заморожені у західних банках. Але США продовжують свою кампанію з конфіскації майна російської еліти, причетної до агресії проти української держави.

Джерело: Voice of America

Читати також:

США відзвітували: за час війни у ​​російської еліти вилучено десятки мільярдів доларів

Сполучені Штати ввели нові санкції проти російських політиків та бізнесменів

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *