Конгрес США готує літаки B-52 до ядерного озброєння на тлі зриву договору з Росією

Американські законодавці готуються повернути бомбардувальникам B-52Н Stratofortress здатність нести ядерну зброю. Про це повідомляє видання Defense News з посиланням на законопроєкти Сенату та Палати представників про оборонну політику на 2025 фінансовий рік.

Близько 30 таких літаків були модифіковані для застосування лише неядерних боєприпасів згідно з вимогами договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) з Росією. Однак тепер Конгрес планує переобладнати їх для включення до ядерної тріади США.

Цей крок стане підготовкою до можливого непродовження СНО-3, термін дії якого спливає у лютому 2026 року. Законодавці прагнуть зміцнити американський ядерний арсенал з огляду на те, що Росія призупинила участь у договорі, а Китай стрімко нарощує виробництво стратегічних боєголовок.

«Договір закінчується у 2026 році, і перспектива того, що Росія сяде за стіл переговорів про серйозний контроль над озброєннями, вкрай мала. Ми маємо бути готові до ситуації, коли не буде договірних обмежень на ядерну зброю», — заявив голова Комітету Палати представників у справах збройних сил Майк Роджерс.

Противники переобладнання B-52 застерігають, що це ускладнить переговори про новий договір зі скорочення ядерних озброєнь та створить перешкоди для значного продовження терміну експлуатації цих бомбардувальників, введених в дію ще за часів «холодної війни».

Рішення Конгресу віддзеркалює загострення відносин між США та Росією через війну в Україні та зрив дипломатичних домовленостей у сфері контролю над озброєннями. Воно також вказує на чимраз більшу стурбованість Вашингтона ядерними амбіціями Пекіна.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Повітряні сили США провели чергові випробування гіперзвукової ракети

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *