Конгрес США підтримав ленд-ліз для України: що це означає

В останнє таке було для боротьби із гітлерівським фашизмом.

Про це повідомляє пресслужба Палати представників США.

Законопроєкт підтримали 417 конгресменів, проти висловилися 10. Усі противники ленд-лізу – представники Республіканської партії.

Надалі цей документ має підписати американський лідер Джо Байден.

Що Україні дає закон про ленд-ліз?

Президент США отримає розширені повноваження щодо надання в оренду або передачі Україні різних товарів для оборони від агресії РФ або інших цілей. Закон передбачає значне прискорення постачання в Україну озброєння, транспорту, продовольства та допомоги із США.

Після набуття чинності законом Байден у 60-денний період зобов’язаний встановити прискорені процедури для постачання зброї Україні.

Нагадаємо, Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про ленд-ліз для України на початку квітня.


Що таке ленд-ліз?

Під час Другої світової війни ленд-ліз був системою, завдяки якій США частково або на безоплатній основі передавали своїм союзникам боєприпаси, техніку, продовольство та стратегічну сировину, у тому числі й нафтопродукти. Ленд-ліз зіграв одну з ключових ролей у перемозі над нацизмом.Світлина: Міноборони України

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Конгрес США підтримав ленд-ліз для України: що це означає

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *