Конгрес США розслідує обставини виведення військ з Афганістану

Конгрес США запросив проведення опитування керівників Держдепартаменту для розслідування виведення військ США з Афганістану.

Голова комітету Палати представників із закордонних справ Майкл Маккол надіслав листи про надання допитів ключових чиновників Держдепартаменту для розслідування хаотичного виведення американських військ з Афганістану.

Список осіб, яких запросив М.Маккол, склали такі чинні та колишні посадові особи:

1. Росс Вілсон (Ross Wilson), колишній виконувач обов’язків посла США в Афганістані.

2. Браян Маккейн (Brian McKeon), колишній заступник держсекретаря з питань управління та ресурсів.

3. Залмай Халіл зад (Zalmay Khalilzad), колишній спеціальний представник США з примирення в Афганістані.

4. Керол Перес (Carol Perez), колишній виконувач обов’язків заступника держсекретаря з питань управління.

5. Джон Басс (John Bass), заступник державного секретаря з питань управління, колишній посол США в Афганістані.

6. Дерек Чоллет (Derek Chollet), радник держсекретаря.

7. Сюзі Джордж (Suzy George), керівник апарату держсекретаря.

8. Салман Ахмед (Salman Ahmed), директор відділу політичного планування.

9. Дін Томпсон (Dean Thompson), посол США в Непалі, колишній виконувач обов’язків помічника держсекретаря з Південної та Центральної Азії.


М.Мак відзначив, що в ході розслідування комітет визначив, що вищевказані особи мають важливу інформацію, яка має вирішальне значення для розкриття причин, чому рішення адміністрації Байдена про виведення військ з Афганістану призвело до капітуляції афганської влади перед талібами, загибелі 13 45 американських військовослужбовців, яких можна було запобігти.

«Це була абсолютна катастрофа епічних масштабів, і я не заспокоюся, поки американський народ не отримає відповіді, на які він заслуговує. Комітет продовжить опитування чинних та колишніх посадових осіб адміністрації США, причетних до планування та здійснення виведення військ», – заявив М.Маккол.

Голова М.Маккол попросив свідків зв’язатися з комітетом, щоб організувати розшифрування їхніх опитувань до 7 вересня 2023 року.

Понад 840 000 афганців, які звернулися за переселенням до США, залишаються в Афганістані

Відповідно до звіту, в якому викладаються проблеми програми, покликаної допомогти союзникам Америки у цьому двох десятирічному конфлікті, понад 840 000 афганців, які подали заявки на програму переселення, спрямовану на людей, які допомагали військовим зусиллям США в Афганістані, все ще чекають там.


У доповіді, опублікованій у четвер генеральним інспектором Держдепартаменту, викладаються кроки, вжиті відомством для покращення обробки спеціальних імміграційних віз для афганців. Але через два роки після виведення військ США з Афганістану та повернення Талібану до влади проблеми залишаються.

Візова програма була запущена у 2009 році, щоб допомогти афганцям, які працювали пліч-о-пліч з американцями та стикалися при цьому зі значними ризиками. Аналогічна програма існує для іракців. Обидві програми піддалися критиці за те, що справи просуваються надто повільно, залишаючи заявників у небезпечному підвішеному стані.


А відколи США залишили Афганістан, кількість людей, які подали заяви на отримання візи, різко зросла. Згідно зі звітом, у жовтні 2021 року було трохи менш як 30 000 претендентів, але до грудня 2022 року це число зросло приблизно до 155 000. У ці цифри не включено членів сімей, яким дозволено переселитися разом з ними, якщо їхня заява буде схвалена.


За оцінками Держдепартаменту, станом на квітень цього року в Афганістані залишаються понад 840 000 претендентів на участь у спеціальній візовій програмі та члени їхніх сімей, йдеться у доповіді. Приймаються не всі, хто подає заявку; Державний департамент зазначив, що близько 50 відсотків заявників не відповідають вимогам, коли їхні заявки розглядаються на ключовому етапі на ранніх етапах процесу.


У відомстві також повідомили, що з початку правління адміністрації Байдена в січні 2021 року до 1 серпня цього року було видано майже 34 000 віз заявникам та членам їхніх сімей, що, за його словами, є суттєвим збільшенням порівняно з попередніми роками.


У звіті йдеться, що відомство найняло більше працівників для обробки заяв, координувало дії з Пентагоном для перевірки працевлаштування кандидатів та усунуло деякі кроки, які вимагають від заявників. Але, як кажуть у звіті, він міг зробити більше. Наприклад, у звіті наголошується, що на ключовій посаді, яка контролює процес видачі спеціальних імміграційних віз, спостерігається часта плинність кадрів та поява вакансій.

Читати також:

День виведення американських військ зробили державним святом в Афганістані

Афганистан. Символическая фотография-последний солдат США покидает Кабул. Талибы объявили «независимость»

Американські десантники оголосили про готовність увійти до України (+Відео)

Пентагон приготував 8500 військових у підвищену готовність на випадок перекидання до Європи


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *