Під час візиту до Білого дому король Йорданії Абдалла II наполегливо закликав президента США Джо Байдена вжити термінових заходів для недопущення ескалації конфлікту в секторі Газа. Зустріч лідерів двох країн відбулася на тлі зростаючої напруженості в палестинському анклаві через загрозу наземної операції Ізраїлю.
За інформацією Королівського хашимітського двору, Абдалла II попередив, що можлива ізраїльська атака на Рафах, де зараз перебувають 1,4 млн палестинців, які стали внутрішньо переміщеними особами в результаті війни в Газі, може призвести до «нової різанини».
«Король застеріг про наслідки ізраїльського наземного наступу на Рафах, який може спричинити перетворення конфлікту на регіональний. Його Величність наголосив на важливості будь-яких зусиль для негайного припинення вогню в Газі», — йдеться в повідомленні двору.
Хоча рух ХАМАС погодився на угоду про припинення вогню, Ізраїль висловлює занепокоєння, що це може зруйнувати надії на завершення конфлікту до того, як він досягне семимісячної відмітки у вівторок.
Під час зустрічі, яка включала закритий обід, Абдалла II та Байден також обговорили питання звільнення заручників і постачання додаткової гуманітарної допомоги для цивільного населення Гази.
У заяві Білого дому відзначається, що лідери підтвердили відданість спільній роботі для сталого вирішення кризи, необхідність негайного звільнення заручників, утримуваних ХАМАС, та сталого припинення вогню для забезпечення доставки значних обсягів критично необхідної гуманітарної допомоги в Сектор Гази.
Візит йорданського монарха до Вашингтона відбувся на тлі міжнародних зусиль щодо деескалації конфлікту в секторі Газа. З огляду на свій статус посередника в арабо-ізраїльському мирному процесі, Йорданія відіграватиме ключову роль у пошуку шляхів стабілізації ситуації в регіоні.
Джерело: Voice of America
Читати також:
Близький Схід на порозі нового конфлікту: Ізраїль і Іран готуються до військової ескалації
Президент США засудив іранську атаку на Ізраїль і пообіцяв скоординувати відповідь з лідерами G7
Світлина з мережі X