Крах NFT: як мільйони інвесторів виявилися власниками непотрібних картинок

Ви напевно чули про NFT — ні для чого не потрібні цифрові малюнки, за які покупці віддали цілі статки. Цими активами володіють 23 млн людей. І зараз вони не мають жодної вартості.

95% NFT сьогодні не варті нічого, — повідомляє Business Insider. Нові дослідження показали, що із 73 тисяч наявних колекційних токенів — 69 тисяч мають нульову вартість.

Менш як 1% токенів мають ціну вищу за $6000, але навіть ці суми далекі від показників дворічної давності, коли NFT оцінювалися в мільйони доларів.


Крах «мильної бульбашки» NFT в одному графіку (токени у пошуку Google повністю відсутні).


Чому так сталося?


На думку аналітиків dappGambl, ринок NFT зіткнувся з кількома проблемами, що призвели до його фактичної смерті. По-перше, перенасичення ринку. Останні кілька місяців кількість картинок NFT вибухнула, і це призвело до появи великої кількості низькоякісних і нецікавих токенів. Користувачі більше не бачать цінності у придбанні NFT, оскільки більшість із них не пропонує нічого нового чи унікального.

По-друге, відсутність інфраструктури. Ринок NFT не має достатньої інфраструктури, щоб підтримувати високі темпи зростання. Доступність платформ для створення, продажу та купівлі NFT обмежена, що створює проблеми для користувачів та обмежує потенційні можливості зростання ринку. По-третє, недостатнє розуміння. Багато користувачів не до кінця розуміють, що таке NFT та як ними користуватися. Вони не бачать переваг та реальної цінності в цифрових активах, що робить їх небажаними для більшості користувачів.

Чи виживуть NFT, чи на них чекає забуття?


NFT як колекційний актив був приречений, тому що це легко створюване комодіті. А якщо так, яка в ньому цінність? Крім того, колекційна цінність передбачає довгий термін зберігання, а який там може бути довгий термін, є в середньому навіть цифрові фото зберігаються років 10-15, поки «живий» носій інформації.

Днями колишній виконавчий директор Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC) Джон Рід Старк заявив, що криптовалюту спіткає та ж доля, що і NFT. Старк упевнений, що 95% цифрових предметів колекціонування марні. Ціни NFT, що колись становили тисячі доларів, тепер варіюються від $5 до $10. Колишній чиновник додав, що більшість колекцій NFT тепер мають нульову ринкову капіталізацію.

До речі, творець криптовалюти Litecoin Чарлі Лі ще в лютому 2021 року у своєму Твіттері попереджав, що NFT згодом знеціняться через «нульову вартість» їх створення – «Пропозиція візьме гору над попитом. Зрештою ціни обваляться».

Для відновлення ринку NFT необхідно розв’язувати проблеми перенасичення, відсутності інфраструктури та недостатнього розуміння з боку користувачів що це за товар. І тільки після цього можна говорити про відродження та потенційне зростання цього ринку.Читати також:


США хочуть встановити тотальний контроль над криптовалютами

На шляху до цифровізації: ФРС запустила власну платіжну систему, готовий законопроєкт регулювання крипторинку

Breaking News: платформа для цифрових валют центробанків готова для транзакцій між країнами світу

Два маркетмейкери відмовляються від торгівлі криптовалютою в США

США вирішили засудити найбільшу криптобіржу світу

США, Австралія, Британія посилюють регулювання крипторинкуСвітлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *