Країнам НАТО дозволять вводити війська в Україну

Польща під час саміту НАТО та зустрічі в Європейській раді планує порушити питання миротворчої місії в Україну. Пропозицію про вирушення на територію України миротворчих сил буде розглянуто на терміновому саміті Альянсу вже цього четверга.

Вашингтон публічно підтримав прагнення Польщі відправити миротворців до України

Байден під час візиту до Польщі обговорить питання щодо введення миротворців в Україну. Візит американського лідера з цього питання заплановано на пятницю, 25 березня.

Згідно з календарем оголошеним Білим домом, президент США прибуде до Варшави у п’ятницю, 25 березня. У суботу, 26 березня, відбудеться двостороння зустріч з президентом Анджеєм Дудою. «Президент обговорить, як Сполучені Штати разом з нашими союзниками та партнерами реагують на гуманітарну кризу та кризу прав людини, спричинену невиправданою та неспровокованою війною Росії з Україною», – написала речниця Білого дому Джен Псакі у прес-релізі.

Президент Джо Байден здійснить поїздку до Європи у середу, 23 березня. У четвер, 24 березня, у Брюсселі відбудуться зустрічі в НАТО, Європейській раді та G7.


За словами представниці США Томас-Грінфілд, країнам НАТО дозволяється прийняття власного рішення про введення військ в Україну, навіть усупереч тому, що США не допускають участі своїх збройних сил у бойових діях проти країни-агресора.

«Я можу сказати, що американські війська не будуть на території України зараз», — стверджує посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.

Проте, Президент США Джозеф Байден ясно дав зрозуміти — решта країн-учасниць Північноатлантичного альянсу має право самостійно вирішувати, чи хочуть ввести війська в нашу країну.

В інтерв’ю CNN, транскрипт якого опублікований на сайті Постійного представництва, пані Томас-Грінфілд, відповідаючи на запитання журналіста про підтримку США такого заходу (миротворчої місії), сказала таке: Американські війська на територію України не вирушать; США підтримують союзників і захищатимуть їх у разі агресії Росії; США не заперечуватимуть проти того, щоб країни НАТО відправили своїх миротворців.

Польща під час саміту НАТО та зустрічі в Європейській раді планує порушити питання миротворчої місії в Україні. План полягає в тому, що миротворці не повинні вступати в прямий конфлікт з РФ, а розміститися в населених пунктах, які не торкнулася війна, «щоб надіслати ясний сигнал, що ми не згодні з військовими злочинами РФ».

Світлина: відкриті соціальні мережі

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *