Лісові пожежі в Нью-Мексико знищили сотні будинків та забрали життя людей

У штаті Нью-Мексико продовжують лютувати потужні лісові пожежі, що вже забрали життя щонайменше двох осіб та зруйнували близько 1400 споруд. Рятувальники вперто борються зі стихією, проте дощі та град, що накрили евакуйоване селище Руїдосо, лише ускладнили ситуацію через загрозу повеней та шквальних вітрів.

За даними влади, лише через пожежу у Саут-Форк може бути знищено близько 500 житлових будинків, що робить її однією з найруйнівніших в історії штату. Губернаторка Мішель Луджан Грішам закликала президента Джо Байдена оголосити цю пожежу великою стихійною катастрофою та виділити федеральні кошти на допомогу постраждалим.

«Ми дуже стурбовані можливими людськими жертвами, адже кілька осіб досі вважаються зниклими безвісти», — наголосила губернаторка.

Наразі відомо про двох загиблих. 60-річний Патрік Пірсон був знайдений обгорілим на узбіччі дороги біля мотелю, а згорілі рештки іншої людини виявили в авто. Представники влади занепокоєні, що жертв може бути більше.

Приблизно 8000 мешканців Руїдосо та прилеглих громад все ще перебувають в евакуації через загрозу поширення полум’я. «Ми були оточені димом. Це жахало мене до смерті», — розповів один з евакуйованих Френк Лойя.

Знищені будинки і автомобілі в Руїдосо, Нью-Мексико

Вогонь повністю зруйнував готель, а автомобілі на прилеглій парковці були знищені внаслідок високої температури. За словами місцевих пожежників, навіть їхній начальник втратив будинок.

Рятувальники докладають всіх зусиль для локалізації пожеж, проте змінні погодні умови з грозами та дощами з тропічного шторму Альберто лише підвищують ризик повеней та сповільнюють гасіння вогню. Вже сталося кілька екстрених евакуацій через раптові зливи.

Пожежі у Нью-Мексико стали черговим нагадуванням про кліматичні виклики та потребу в термінових заходах для боротьби зі стихійними лихами, що з кожним роком стають все руйнівнішими.

Джерело та світлини: CBS News

Читати також:

Перша масштабна лісова пожежа року в Каліфорнії локалізована на 75%

Техас продовжує боротися з найбільшими лісовими пожежами у своїй історії

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *