Луїзіана стала першим штатом, що криміналізував абортивні пігулки

Губернатор Луїзіани Джефф Лендрі підписав закон, який класифікує два препарати для переривання вагітності — мізопростол і міфепристон — як контрольовані речовини. Відтепер володіння цими ліками без рецепта вважатиметься злочином.

Нове законодавство зараховує абортивні таблетки до Списку IV, до якого входять опіоїди, депресанти та інші потенційно згубні речовини. Це значно ускладнить доступ до цих препаратів, попри те, що на федеральному рівні вони не належать до контрольованих субстанцій і можуть застосовуватися для інших медичних потреб.

За порушення закону передбачено кримінальну відповідальність у вигляді штрафів та ув’язнення. Водночас самі вагітні жінки звільнені від переслідування. Правозахисники застерігають, що нова норма створить передумови для тотального контролю з боку держави над лікарями та пацієнтками, які матимуть потребу у цих медикаментах.

Президент Байден різко розкритикував рішення влади Луїзіани, назвавши його «огидним» та наслідком скасування рішення Роу проти Вейда Верховним судом після призначення суддів Трампом. За його словами, такі закони відкривають шлях до кримінального переслідування жінок за звернення до репродуктивних послуг.

Поки що Луїзіана залишається єдиним штатом із подібними обмеженнями. Втім, рішення Верховного суду з питання міфепристону може вплинути на ситуацію в інших консервативних регіонах. Наразі понад 60% абортів у системі охорони здоров’я США проводяться медикаментозно.

Варто зазначити, що в Луїзіані вже діє суворе законодавство щодо абортів — їх дозволено лише в разі загрози життю матері або через медичну недоцільність подальшої вагітності. Нова норма додасть владі більше важелів тиску в цьому питанні.

Джерело: CBS News

Читати також:

Сенатор-республіканець виступив із законопроєктом про заборону абортів після 15 тижня вагітності

Судове рішення в Алабамі ставить під загрозу лікування безпліддя

У США народилися близнюки із заморожених 30 років тому ембріонів

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *