Масштабна кібератака паралізувала роботу тисяч автодилерів у США: що відомо

Компанія CDK Global, яка забезпечує тисячі автомобільних дилерів у США програмним забезпеченням для управління продажами та іншими послугами, стала жертвою хакерської атаки. Це змусило фірму тимчасово відключити більшість своїх систем.

Наслідком інциденту стала фактична зупинка діяльності близько 15 000 автодилерських центрів по всій країні, які не можуть здійснювати продажі. Серед клієнтів CDK — дилери General Motors, автомобільний ритейлер Group 1 Automotive з сотнями торгових точок та компанія Holman, що має дилерські центри у восьми штатах.

«Ми активно розслідуємо інцидент кібербезпеки. З надмірної обережності та турботи про наших клієнтів ми відключили більшість систем і наполегливо працюємо над їх якнайшвидшим відновленням», — повідомив речник CDK.

Пізніше того ж дня компанія заявила, що після тестувань та консультацій з експертами вдалося відновити роботу базових систем управління дилерською мережею та цифрових ритейл-інструментів.

«З проведеною роботою ми відновили основну систему управління дилерами та рішення для цифрової роздрібної торгівлі. Ми продовжуємо ретельно тестувати всі інші програми та надамо оновлення після їх запуску», — йдеться в заяві CDK для CBS MoneyWatch.

Система управління дилерською мережею CDK є хабом, що дозволяє бізнесам відстежувати операції через єдиний інтерфейс, а ритейл-інструменти дають змогу здійснювати угоди онлайн та в автосалонах.

За даними ЗМІ, хакерська атака на CDK почалася ввечері у вівторок. Поки невідомо, хто стоїть за інцидентом.

Деякі працівники дилерських центрів розповіли у Reddit, що під час збою вони покладалися на електронні таблиці та стікери, щоб продавати дрібні деталі та обслуговувати клієнтів, однак великих угод не укладали.

Ця масштабна кібератака паралізувала діяльність численних автодилерів США та продемонструвала вразливість систем, які вони використовують. Відновлення їхньої роботи може зайняти чимало часу та зусиль.

Джерело: CBS News

Читати також:

В США засудили українського хакера до 13 років в’язниці за кібератаки групи REvil

Хакери заволоділи базою з ДНК-даними майже 7 млн американців

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *