Последние новости
Масштабна пожежа на трубопроводі в окрузі Бразорія, штат Техас (+Відео)

На сході американського штату Техас пролунав сильний вибух на території приватного нафтовидобувного заводу, після чого там спалахнула пожежа.

Внаслідок потужного вибуху трубопроводу приблизно за 50 миль на південь від Х’юстона, штат Техас (в окрузі Бразорія), у небо піднявся величезний стовп чорного диму. Кадри з місця розійшлися у соціальних мережах.

На місце прибули десятки пожежників, їм вдалося ліквідувати вогонь за деякий час. Горючі гази горіли близько чотирьох годин.

Компанія INEOS Oligomers, світовий виробник нафтохімії, яка є власником об’єкта, оприлюднила заяву про інцидент, пояснивши, що пожежа виникла через викид у трубопроводі на місці засувки, стався витік у клапані на двох трубопроводах, якими транспортують пропілен та етилен, які є легкозаймистими газами. В управлінні шерифа округу Бразорія заявляють, що постраждалих немає. Причини займання з’ясовуються.

Як повідомляє низка місцевих ЗМІ, вибух стався 13 липня на американському родовищі нафти, де проходять нафтопроводи. Наразі екологи стежать за якістю повітря у цьому районі. Через потенційний викид хімікатів, власник землі Террі Главінка сказав пресі, що має занепокоєння щодо впливу інциденту на землю та воду.

«Постраждалі сегменти тепер ізольовані», — пізніше оголошували в INEOS. Повідомляється, що INEOS уклала контракт із приватною компанією на моніторинг якості повітря у цьому районі.

Пожежі у трубопроводах викликають серйозне занепокоєння через їхній потенціал катастрофічної шкоди та екологічної небезпеки. Подібні інциденти можуть заподіювати значну шкоду екології.

Раніше 9 липня в місті Медфорд (штат Оклахома) на газопереробному заводі, що належить компанії ONEOK, сталася велика пожежа. Займання було настільки масштабним, що довелося евакуювати весь персонал, а саме підприємство припинило роботу. Ніхто неспроможний сказати, скільки часу знадобиться на відновлення виробничих ліній і повернення фабрики до ладу.

Двома днями раніше в штаті Техас, неподалік містечка Уолліс, на магістральному газопроводі стався сильний вибух, поліції та рятувальникам довелося екстрено оточувати район та евакуювати місцевих жителів.

Анітрохи не спокійніше було і в попередньому місяці.

Двадцять сьомого червня палахкотіло в містечку Вальдес, що в північному штаті Аляска. Там полум’я вирувало на нафтопереробному заводі Petro Star, що належить корпорації Arctic Slope Regional. Влада у своїх звітах і при спілкуванні з пресою м’яко називає подію звичайною пожежею, але місцеві жителі розповідають, що в районі п’ятої години пополудні з боку заводу пролунав сильний вибух, після чого в небо піднялися клуби густого диму.

Відмотаємо календар на 8 червня і знову перенесемося в сонячний Техас. У цей день місті Фріпорт горіло на терміналі з виробництва ЗПГ. Оцінити розмах пожежі та складність ситуації на місці можна хоча б по тому, що керівництво берегової охорони, на плечі якої ліг основний тягар робіт з порятунку робітників заводу та гасіння вогню на об’єкті, у своєму зверненні через пресу просило молитися, щоб усі рятувальники повернулися додому цілими та живими. Коли аварію було ліквідовано, роботу розпочала комісія з з’ясування причин того, що трапилося, яка поки не називає винних, але вже повідомила, що ЗПГ-завод вибув з-поміж чинних мінімум на місяць.

Що ж стало першопричиною усіх цих вибухів та пожеж, які загрожують підняттям цін за галон дизеля і ставлять під питання постачання зрідженого природного газу в ЄС?

Ймовірно, 4 великі аварії за неповні 2 місяці — результат режиму форсажу. Причина — власники підприємств з перероблення нафти та газу йдуть на крайні заходи: вони вводять у дію всі резервні потужності, намагаючись заповнити сировиною внутрішній ринок так і експорт — постачання енергоносіїв до Європи.

Читати також:

На АЕС у Міннесоті стався витік 1,5 млн літрів радіоактивної води

В американському штаті Луїзіана на хімічному заводі сталася пожежа

Прогримів потужний вибух газопроводу біля автомагістралі у Вірджинії (+Відео)

Шестеро людей постраждали внаслідок потужного вибуху на нафтопереробному заводі у ЛуїзіаніФото: скриншот із відео

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *