Мериленд отримає $350 млн страхових виплат через обвал мосту в Балтиморі

Штат Мериленд незабаром отримає страхову виплату в розмірі $350 млн, пов’язану з обвалом мосту Френсіса Скотта Кі в Балтиморі наприкінці березня. Про це повідомив брокер, який опікується страховим полісом на цей міст.

Виплату здійснить страхова компанія Chubb, яка уклала поліс з ліміту $350 млн на цю переправу, розповів Генрі Даар, керівник відділу вимог зі страхування майна в Північній Америці брокерської фірми WTW. Кошти будуть виплачені найближчим часом, не чекаючи початку будівництва нового мосту, процес, який може затягнутися на роки.

Втім, отриманої суми вистачить лише на покриття незначної частки багатомільярдних збитків та витрат на розчищення наслідків обвалу 26 березня, спричиненого зіткненням з опорою мосту вантажного судна «Далі» під сінгапурським прапором. Через відмову двигунів екіпаж втратив контроль над контейнеровозом.

Про плановані виплати Chubb вперше повідомила у четвер газета Wall Street Journal.

Операція з розчищення території триває

Наразі з місця події вже вивезено 3000 тонн уламків та сміття для утилізації чи переробки, повідомляє Уніфіковане командування, яке здійснює нагляд за операцією. Очікується, що доведеться прибрати ще близько 50 000 тонн залишків.

За даними командування, в роботах у Балтиморі залучено понад 350 службовців та цивільних працівників із 53 федеральних, штатних та місцевих відомств по всій країні. Крім того, 553 підрядники залучені до операцій з занурення, використання кранів та керування суднами.

Аварія тимчасово паралізувала значну частину портових операцій у Балтиморі, залишивши кілька суден у пастці. Відтоді відкрито 4 тимчасові судноплавні канали, що дозволило частково відновити рух. За останній тиждень через альтернативні шляхи пройшло 171 комерційне судно, у тому числі 5 кораблів, що чекали можливості вийти з Балтимора з 26 березня.

Балтимор подав позов проти власників судна

Минулого місяця місто Балтимор подало судовий позов проти Grace Ocean Private Limited, власника судна «Далі», а також проти компанії Synergy Marine PTE LTD, яка здійснювала управління цим судном.

У позовній заяві стверджується про недбалість власників «Далі», які дозволили судну відправитись з порту Балтимора, ігноруючи відомі проблеми з живленням двигунів. Згідно з документами, перед відплиттям спрацьовували аварійні сигнали, які попереджали про нестабільне енергопостачання, проте екіпаж продовжив рейс.

Місто також звинувачує екіпаж у некомпетентності, недбалому ставленні до обов’язків та численних випадках невикористання чи неналежного обслуговування обладнання, включно з двигунами та системою приводу.

Втім, відповідачі вже встигли спробувати обмежити власну відповідальність. Через шість днів після обвалу мосту дві компанії спільно подали клопотання про звільнення від відповідальності чи обмеження виплат оціночною вартістю судна та очікуваного прибутку, що становить близько $44 млн згідно з документами.

Одне тіло досі не знайдено

Під час обвалу мосту загинули шестеро будівельників, які того дня ремонтували вибоїни на дорозі. Станом на 2 травня знайдено п’ять тіл, але досі зникла безвісти одна особа.

Чоловіки, які походили з Сальвадору, Гватемали, Гондурасу та Мексики, проводили роботи з підсипання вибоїн на мосту в момент трагедії.

Два тіла вдалося відшукати наступного дня після інциденту, а ще три — протягом наступних тижнів пошукової операції.

Офіційна причина зіткнення досі не встановлена. Попередній звіт Національної ради з безпеки на транспорті може з’явитися вже наступного тижня. Втім, остаточні висновки слідства можуть затягнутися більш ніж на рік.

Джерело: CBS News

Читати також:

Перше вантажне судно пройшло через тимчасовий канал у Балтиморі після обвалу мосту

Трагедія в Балтіморі: Байден пообіцяв підтримку та розслідування обвалу мосту

Інженери розпочали розбирання обвалених конструкцій мосту в Балтиморі після зіткнення з вантажним судном

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *