Міграція в США: як там живеться українцям в Техасі 

Надія Журба з сім’єю приїхали до США 4 роки тому: жити, розвивати бізнес та підкорювати нову для себе країну. Для життя вибрали  місто Остін у Техасі. 

Відразу наголошу, ми ні від чого не втікали. Україна – наша Батьківщина. Ми —  українці. Приймаючи рішення їхати до США, перш за все виходили із бажання розвивати справу свого життя у цій країні”, — говорить Надія. 

Про це в розмові in4usa розповідає львів’янка Надія Журба. Родина понад 3 роки тому переїхала в місто Остін у Техасі. 

Остін – місто в США, столиця штату Техас. Заснований у 1830-х роках як село Ватерлоо, декількома роками пізніше поселення перейменували на честь Стівена Ф. Остіна. Сьогодні столиця штату Техас славиться музичними заходами. Багато хто називає його одним із найкращих п’яти міст для життя в Америці. 

Вивчення англійської та української онлайн

Сама Надія за професією педагог, викладала англійську в українській школі й також працювала в американській школі, проводить приватні заняття як серед найменших учасників, так і для старших діток. Як педагог з покликанням та багаторічним досвідом, намагається поєднати підходи до навчання з обох країн в своїй онлайн-школі  Bright Kids Ukrainian Online School. 

В онлайн-школі можна навчитися не лише англійської мови, заняття проводяться для дітей діаспори з можливістю вдосконалення й української мови. В теперішній час локдаунів, внаслідок поширення коронавірусу онлайн-заняття часто це чи не єдиний спосіб підтримувати в дітей бажання говорити українською.

Головне плекати своє рідне! 

Перевага занять із вчителями з України – фінансова доступність для родин в Америці. Заняття в онлайн-школах коштують від 8 до 12 доларів. Для порівняння, одне заняття з музики в американській школі коштує в середньому від 20-30 доларів. 

«Після кількох років проживання в США я зрозуміла, що якщо хочу зберегти українську мову для своїх дітей на належному рівні —  потрібно діяти. Важливо читати, спілкуватися вдома українською. Але не менш важливо мати також україномовних друзів однолітків. Інші українці за кордоном мають такі ж виклики в збереженні рідної мови що і я». 

Зареєструватися на безплатне пробне заняття можна ТУТ. 
 
За 3 місяці існування школи ми вже маємо 10 курсів, 14 вчителів, і дітей вже навчається 70-80“, – зазначає Н. Журба. 

«Виникла ідея заснувати спільноту, і цей проєкт — це реалізація ідеї. Не просто самій навчати української мови, а знайти команду досвідчених та креативних педагогів, фахівців у своїй галузі. Згодом, до нашої команди долучилися інші однодумці — і так виникли курси з української мови та розвитку м’яких навичок методом імпро, малювання, програмування, співи, шахи та навіть гра на піаніно». 

Україна — понад усе! 

Надія плекає українськість не лише на заняттях для дітей, а й у власній родині, а також транслює свою позицію в американських ЗМІ. 

На фоні агресії та загострення геополітичних відносин зі сторони Росії, потрібно не боятися, а бути готовими до всього, відстоювати своє право на проєвропейський курс, бути готовими захищати свої землі та свій народ від ворога”, — говорить Надія в інтерв’ю американським ЗМІ, зокрема для  WAFF Interview. 

Про якість життя в Остіні 

Добрі усміхнені люди та приязна спільнота (люди довкола). У Техасі це дуже відчувається, наприклад переходиш дорогу, назустріч іде незнайомець і він легко може посміхнутися та сказати привіт, як справи? Дрібниця, але приємно. 
Техасців можна впізнати за розмовою. За межами рідного міста вони впізнають один одного за характерним займенником y’all, який перекладається приблизно як «усі ви». Так заведено, вітатись у великій компанії: «Hey, y’all», — «Привіт усім»! По приїзді ми відразу познайомилися з безліччю людей. Усі дуже доброзичливі та приємні. Багато хто дуже допоміг спочатку і підказує досі.


Порядок 

Одразу по приїзду відчувається, що  США –  це порядок, причому у всьому. Сміття забирається вчасно. На дорогах порядок, з паркуванням також порядок, адже штрафи тут високі. Задумався на хвилину — і плати 20 доларів. Розвинена податкова культура —  видно, куди йдуть податки: школи, дороги, інфраструктура. У половини чоловічого населення міста є вогнепальна зброя. У зв’язку з цим, треба сказати, і рівень злочинності невисокий, поліція в основному ловить дрібних злодюжок і шукає домашніх тваринок, що загубилися. Паркани навколо приватних будинків у Остіні ставити не прийнято. Цікавий факт: при тому, що США вважається найавтомобілізованішою країною світу (і Остін — не виняток), у місті дуже розвинена пішохідна інфраструктура, причому підтримує її не муніципальна влада, а господарі ділянок, розташованих уздовж автомобільних доріг. 

Природа 

Її бережуть. Кожне дерево, кожну тваринку. Тут гуляють олені, армадили, білки, багато птахів. Штрафи за шкідництво пристойні. Природні парки, водоспади, печери — доступні та оберігаються для відвідувачів. Майже десять місяців на рік тепло – близько +20., подекуди температура сягає +35-37.

Місто 

Бібліотеки. У бібліотеках Остіна хочеться сидіти та читати.В Остіні працює кілька першокласних музеїв, включаючи Техаський меморіал, Центр Гаррі Ренсома, Музей історії штату Техас Боба Баллока та Музей мистецтв Блентона. Для освітлення центру міста вночі використовуються «місячні вежі», ці 50-метрові вуличні ліхтарі були сконструйовані, щоб випромінювати світло, подібне до світла повного місяця. Остін — єдине місто, де ці історичні трикутні металеві вежі, увінчані німбом із шести великих грушоподібних ламп, досі працюють. П’ятнадцять споруд розкидані по всьому місту.

Остін — різноманітне місто, в якому поєднуються сучасна та історична архітектура, урбаністична забудова та найкрасивіші природні ландшафти.

Покупки 

Тут є все і на будь-який гаманець, одразу впадає у вічі купівельна спроможність. Треба дешево –  замовляєш у Walmart, треба дорого –  у Wholefoods. Треба просто під двері –  то в Amazon. Хочеш піти особисто – багато магазинів. В Остіні багато локальних магазинів. Наприклад, є один сімейний бізнес, де смажать каву на замовлення і приносять клієнтам прямо під двері дому та ще й з листівкою, підписаною власниками. Все локальне тут цінується, цим пишаються. 

Дорога медицина та юриспруденція 

Медицина в Сполучених штатах дуже дорога – страхування коштує від 800 доларів на місяць на сім’ю. При цьому доводиться додатково сплачувати частину послуг, вартість яких не завжди входить в страховку. 
На послуги юристів та податківців ціни можна порівняти з тими, що панують у медицині. Посидів із юристом годину — рахунок у 500 доларів. Ще одна година – додаткові 500 доларів. 

Остін — одне з найблагополучніших і найбезпечніших міст США з високим рівнем життя та освіченим населенням. Остін вважається великим центром високих технологій: серед найбільших роботодавців – Dell, IBM, NVidia, Cisco Systems та інші. Тут знаходиться Університет Техасу, який є постачальником кваліфікованих кадрів для високотехнологічного сектору та оборонної промисловості.


Світлини: Nadya Zhurba, Austin, Texas, Сполучені Штати Америки. Facebook

 

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Міграція в США: як там живеться українцям в Техасі 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *