Мінфін США зацікавився Райффайзенбанком

Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) у січні запросило в Raiffeisen Bank International (RBI) інформацію про бізнес установи, що пов’язаний з Росією.

Про це пише Reuters.

За словами джерела агентства, OFAC цікавлять дані про діяльність банку в Росії, Україні та Сирії, у тому числі відомості про транзакції та діяльність певних клієнтів. Джерело Reuters каже, що спочатку OFAC вимагало відповіді до лютого, але юристи RBI змогли домовитися про продовження термінів підготовки відповіді, пообіцявши відповісти на запитання американського регулятора у трьох листах — на початку квітня, в травні та червні.

Сам Райффайзенбанк повідомив агентству, що OFAC попросила його «прояснити платіжний бізнес і пов’язані з ним процеси, які підтримує RBI, у світлі недавніх подій, пов’язаних з Росією та Україною», — йдеться у публікації. При цьому, на думку банку, запит американської влади не пов’язаний із конкретною транзакцією чи бізнесом. Представник Raiffeisen також повідомив Reuters, що питання OFAC мають «загальний характер» і банк має намір вичерпно відповісти на них.

Німецький юрист Віктор Вінклер, який спеціалізується на санкційних справах, пояснює ситуацію так — OFAC традиційно запитує інформацію про банки, це є звичайною практикою і такі запити не тягнуть за собою штрафні санкції автоматично. Проте, європейські регулятори, які здійснюють фінансовий нагляд за банком, стурбовані січневим запитом OFAC «через потенційну можливість того, що це може зрештою призвести до штрафних санкцій», — розповіли Reuters два співрозмовники, які безпосередньо знайомі з питанням. Австрійська влада також уважно стежить за ситуацією в Райффайзенбанку та його бізнесом у Росії через важливість банку на світовому фінансовому ринку, — зазначає агентство.

Найбільш жорстким санкційним інструментом в арсеналі OFAC є включення до SDN list, який забороняє американським компаніям або громадянам торгувати з фігурантами списку, що призводить до заморожування всіх доларових платежів.

Райффайзенбанк протягом кількох років входить до списку кредитних організацій, системно важливих для російської економіки (СЗКО). Банк Росії пред’являє до таких банків підвищені регуляторні вимоги. З 2020 року російські банки повинні дотримуватися надбавки у розмірі 2,5% за підтримку достатності капіталу, при цьому для банків зі списку СЗКО додатково встановлено надбавку 1% за системну значущість. Групу RBI у Росії представляють Райффайзенбанк, що входив за підсумками 2021 року до ТОП-10 найбільших банків за розміром активів у Росії, а також лізингова, страхова та провідна компанії. У 2022 році прибуток RBI виріс у 2,5 раза, до 3,8 млрд євро. У тому числі російські «дочки» минулого року збільшили свій прибуток у 4,3 раза, заробивши 2,1 млрд євро або 54% всього прибутку групи.

У RBI заявляють, що група, як і раніше, оцінює всі стратегічні варіанти майбутнього Райффайзенбанку, включаючи ретельно продуманий відхід з російського ринку.

Акції Raiffeisen впали на 7,6% через новини про інтерес влади США

Акції Raiffeisen Bank International (RBI) падають після публікації Reuters про інтерес управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Мінфіну США до бізнесу австрійського холдингу, пов’язаного з РФ. На момент закриття Віденської фондової біржі у п’ятницю 17 лютого акції RBI торгувалися по 16,45 євро за акцію. До 19:00 20 лютого акції подешевшали на торгах на 7,6% до 15,2 євро.

За перше півріччя 2022 капіталізація RBI впала у 2,5 раза, до 3,4 млрд євро. При цьому у другому півріччі біржова вартість спілки зросла на 48,4% до 5 млрд євро.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Мінфін США зацікавився Райффайзенбанком

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *