Міністерство юстиції США пропонує пом’якшити статус марихуани

Міністерство юстиції США планує віднести марихуану до менш небезпечних наркотичних речовин. Якщо таке рішення буде ухвалене, це може стати найбільшою зміною в федеральній політиці щодо канабісу за останні 40 років.

Наразі марихуана віднесена до першого списку наркотиків із високим потенціалом зловживання. Однак тепер Мін’юст США рекомендує перевести її до третього списку речовин з помірним або низьким ризиком фізичної та психологічної залежності.

Ця пропозиція вже надіслана до Адміністративно-бюджетного управління Білого дому для розгляду та завершення процесу вироблення відповідних правил, повідомило анонімне джерело.

Ринок відреагував на новину стрімким зростанням акцій виробників канабісу. Зокрема, цінні папери таких компаній, як Tilray, Trulieve Cannabis та Green Thumb Industries, підскочили на 20% протягом торгів у другій половині дня.

Зміна статусу не означатиме повної легалізації

Варто зазначити, що пропоноване зниження статусу марихуани не призведе до її повної легалізації для рекреаційного використання, наголошує інформаційне агентство Associated Press.

Однак такий крок може спростити доступ до канабісу в медичних цілях та полегшити наукові дослідження його властивостей. Нині через високий статус марихуани в списку контрольованих речовин вчені стикаються зі значними бюрократичними перепонами у вивченні потенціалу рослини.

Перегляд федеральної політики щодо канабісу став можливим на тлі поступової легалізації її застосування на рівні окремих штатів. Зокрема, у 2022 році рекреаційне вживання марихуани уже було дозволене у 21 штаті та на території федерального округу Колумбія.

Президент Джо Байден підтримав ідею переведення марихуани до іншої категорії, щоб полегшити доступ до неї в медичних і наукових цілях. Водночас він наголошував, що її можлива повна декриміналізація матиме відбуватися на рівні окремих штатів.

Суперечлива історія ставлення до канабісу

Споживання марихуани з рекреаційною метою залишається предметом гострих суперечок у США. Прихильники її легалізації апелюють до статистики, згідно з якою канабіс становить меншу загрозу порівняно з алкоголем та багатьма рекреаційними медикаментами. Противники ж застерігають від можливого зростання вживання важких наркотиків внаслідок відкриття шляху до легалізації марихуани.

У середині ХХ століття більшість американських штатів забороняли вирощування канабісу. Але вже з 1970-х активізувався рух на захист використання марихуани в медичних цілях, що поступово знаходило своє відображення в законодавстві окремих регіонів.

Нинішня пропозиція федерального Мін’юсту є ще одним кроком на шляху до корекції політики США стосовно канабісу. Прийняття чи неприйняття цієї пропозиції, безсумнівно, матиме далекосяжні правові та економічні наслідки.

Джерело: VOA

Читати також:

У США винайшли штучне м’ясо з конопель

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *