Міністерство юстиції Сполучених Штатів та генеральні прокурори 16 штатів подали антимонопольний позов проти компанії Apple Inc. Урядовці стверджують, що дії технологічного гіганта ускладнюють перехід американських користувачів на смартфони інших виробників, гальмують інновації у сфері додатків, продуктів і послуг, а також завдають значних збитків розробникам, бізнесу та споживачам.
«Apple утримує монопольне становище на ринку смартфонів не лише завдяки випередженню конкурентів, а й через порушення федерального антимонопольного законодавства», — наголосив Генеральний прокурор і Міністр юстиції США Меррік Гарланд. Він підкреслив, що споживачі не мають переплачувати через протиправні дії компаній.
За даними позову, Apple блокує додатки з широким функціоналом, які дозволили б користувачам легко переходити між різними платформами смартфонів. Компанія також обмежує розробку хмарних сервісів та ігрових стримінгових додатків, що уможливили б користування потужними іграми без дорогих смартфонів.
Окрім того, Apple навмисне применшує функціональність свого месенджера на пристроях інших виробників і обмежує можливості годинників Apple Watch у поєднанні зі сторонніми смартфонами.
У відповідь на позов Apple заявила, що він може підірвати здатність компанії створювати інтегровані апаратне та програмне забезпечення разом із сервісами, на які очікують клієнти. За словами Apple, це становитиме небезпечний прецедент втручання уряду у технологічні розробки.
Варто зазначити, що це вже третій антимонопольний позов Мін’юсту США проти Apple за останні 14 років. Раніше американські регулятори вже позивалися до таких технологічних гігантів, як Google, Meta та Amazon.
Однак зміни у діяльності Apple, яких можуть добитися американські владні органи, не обов’язково матимуть значення для європейських користувачів. Завдяки закону про цифрові ринки компанія вже дозволила завантаження застосунків для iOS не лише у власному магазині, а й у сторонніх. А на початку березня Єврокомісія оштрафувала Apple більш ніж на 1,8 млрд євро за зловживання монопольним становищем на ринку музичних стрімінгових сервісів для iOS.
Джерело: DW
Читати також:
Apple перейде на американські чіпи з 2024 року, купивши завод в Аризоні
Світлина з відкритих джерел