Мінсільгосп США: цього року в Україні зберуть удвічі менше пшениці, ніж 2021-го

Мінсільгосп США спрогнозувало зниження виробництва зерна в Україні на 21% у 2023 році, причиною зменшення об’ємів стане менший урожай і скорочення експортних запасів.

Виробництво пшениці в Україні у 2023 році знизиться на 21%. Це випливає зі звіту міністерства сільського господарства США, опублікованого у неділю, 14 травня, на сайті відомства.

Так, за прогнозами американського мінсільгоспу, очікується зниження виробництва пшениці до 16,5 млн т на рік. Для порівняння, у 2022 році цей показник сягав 20,9 млн т. Урожайність пшениці в Україні становитиме 3,84 тонни/рік на гектар (-3%), а убрана площа не перевищить 4,3 млн гектарів (-19%), зазначають у USDA. Площа посівів (4,3 млн га) на 35% менше, ніж у середньому за останні 5 років.

У звіті також міститься прогноз, згідно з яким варто чекати на падіння експорту пшениці з України на 33%, тобто з 15 до 10 млн т.

Окрім зниження виробництва пшениці, очікується також падіння показників виробництва інших зернових культур на 16%. Зокрема, очікується, що кукурудзи буде зібрано 22 млн т, що набагато менше, ніж торік, а її експорт впаде до 16,5 млн т. Ячменю також буде зібрано менше, ніж торік — 5,9 млн т, вівса — 350 тис. т.

Падіння обсягів виробництва і врожайності американські урядовці пов’язують зі збройним вторгненням росіян. У відомстві зазначають, що українські сільгоспвиробники зараз стикаються з низкою проблем, серед яких брак коштів, дефіцит імпортного насіння, добрив і сільгосптехніки.

Україна: виробництво пшениці

У грудні виконавчий директор Української зернової асоціації Сергій Іващенко повідомив, що за підсумками 2022 року урожай зернових у країні знизився приблизно на 40%. За його словами, бойові дії скоротили територію посівних площ, а труднощі з експортом вплинули на доходи аграріїв так, що ті не змогли закупити добрива для майбутніх посівів у новому сезоні.


Раніше, 2 травня, Єврокомісія (ЄК) заборонила ввезення українського зерна до п’яти країн Східної Європи. Транзит зерна до інших країн Євросоюзу (ЄС) дозволено. Пшеницю, кукурудзу, ріпак та насіння соняшника забороняється експортувати до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини.

В Україні неодноразово висловлювали стурбованість можливими збитками від заборони експорту зерна. Однак у податковому комітеті Верховної Ради України висловили сподівання, що завдяки підтримці з боку ЄС буде досягнуто компромісу у питанні аграрного експорту.

Нагадаємо, минулого року ЄС дозволив Києву постачати продовольство до країн ЄС безмитно.

Читати також:

США куплять 150 000 тонн українського зерна

Reuters опублікував список країн, які найбільше постраждають від війни в Україні

Світові ціни на харчі зростуть ще на 22% через війну в Україні


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *